Son durumları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan GözdeGB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Bugün anne ve babanın beslediğine hiç şahit olmadım. Babayı bebeklerin yanına aldım ama çok direndi beslememek için. Annenin yanında gözlemledim anne beslmediği gibi itiyor bebekleri. Yani artık tamamen bağımsızlar diyebilirim. 1ve 2 numaralı bebek aspur yiyebiliyor.3 henüz geveliyor. Yumurta maması yaptım onu yiyebiliyorlar. Kabuksuz yem de yiyebildiklerini gördüm. En küçük bebeği sırınga ile az buçuk da besledim. Aç gibi değiller uyuyorlar.
Ayrıca dün gece zorlu geçti. Yuvalığa alışkın oldukları için kafeste bir türlü uyuyamadılar. Ben de kafesin içinr folluk koyfum. Dakikasında girip uyudular. :) iyi öi yaptım kötü mü bilemiyorum. Neyse. Bu bebekler şimdi aç kalır mı bana deyin lütfen yapmam gereken başka bir şey var mı?
Kafeste aspur kabuksuz yem dal darı yumurta maması var.tabana bir su ve tüneğin yanına bir su koydum. Tüneğe çıkabiliyorlar.koymam gereken baska bir şey var mı?
Anne baba hala çiftleşiyor. Bebeklere yaklaşmıyor hiç. Kalamarın gözüne gözüne vuruyorlar.
@Selçuk YÜKSEL @MeHeDe @Omer3461 @Mustafacakmak

Resimleri unutmuşum

Ekli dosyalar

• 20180414_153312.jpg
    20180414_153312.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 22
  • 20180414_153525.jpg
    20180414_153525.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 21
Bugün anne ve babanın beslediğine hiç şahit olmadım. Babayı bebeklerin yanına aldım ama çok direndi beslememek için. Annenin yanında gözlemledim anne beslmediği gibi itiyor bebekleri. Yani artık tamamen bağımsızlar diyebilirim. 1ve 2 numaralı bebek aspur yiyebiliyor.3 henüz geveliyor. Yumurta maması yaptım onu yiyebiliyorlar. Kabuksuz yem de yiyebildiklerini gördüm. En küçük bebeği sırınga ile az buçuk da besledim. Aç gibi değiller uyuyorlar.
Ayrıca dün gece zorlu geçti. Yuvalığa alışkın oldukları için kafeste bir türlü uyuyamadılar. Ben de kafesin içinr folluk koyfum. Dakikasında girip uyudular. :) iyi öi yaptım kötü mü bilemiyorum. Neyse. Bu bebekler şimdi aç kalır mı bana deyin lütfen yapmam gereken başka bir şey var mı?
Kafeste aspur kabuksuz yem dal darı yumurta maması var.tabana bir su ve tüneğin yanına bir su koydum. Tüneğe çıkabiliyorlar.koymam gereken baska bir şey var mı?
Anne baba hala çiftleşiyor. Bebeklere yaklaşmıyor hiç. Kalamarın gözüne gözüne vuruyorlar.
@Selçuk YÜKSEL @MeHeDe @Omer3461 @Mustafacakmak
Herhangi birşey yapmanıza gerek yok gereken şeyleri zaten yapmışsınız [emoji5] mamaları da yapmaya devam edin bir hafta kadar sonra mamayı 2 günde 1 e sonra da 3 günde 1 e indirin 1 ay dolduktan sonra kesebilirsiniz maşaallah yavrulara

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herhangi birşey yapmanıza gerek yok gereken şeyleri zaten yapmışsınız [emoji5] mamaları da yapmaya devam edin bir hafta kadar sonra mamayı 2 günde 1 e sonra da 3 günde 1 e indirin 1 ay dolduktan sonra kesebilirsiniz maşaallah yavrulara

Aç kalmazlar dimi? Ne zman kendi karınlarını doyurabilecekelr :(

Aç kalmazlar dimi? Ne zman kendi karınlarını doyurabilecekelr :(
Kalmazlar inşaallah zaten yedikleri mama da onları doyurmuş olur aspuru yiyen veya yemeye çalışan yavruların yeme düşmeleri de yakın 1 haftaya kadar kendi başlarına rahatlıkla yiyebilirler

benimkileri baba besliyor :) babaya emanet edin karışmayın derim...

Kalmazlar inşaallah zaten yedikleri mama da onları doyurmuş olur aspuru yiyen veya yemeye çalışan yavruların yeme düşmeleri de yakın 1 haftaya kadar kendi başlarına rahatlıkla yiyebilirler

İnşallah :(

3-4 gün yumurta maması verin. Ama yumurtayı 3 saatte bir yeni haşlanmış olarak verin. 3 güne son yavru da yem kırmaya başlar. Hatta zorluk çekse kardeşleri de besler onu.

Siz elinizden geleni yapmışsınız bence zamana bırakın günlük kontrolde eğer enküçük yavru da kursak tamamen boş olursa mudahele edersiniz diğer türlü büyükler küçükler ı besler zaten

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maaşallah kendilerini kurtarırlar az kalmış. Sizde elinizden geleni yapmışsınız. Yem kırdıklarını da görürsünüz inşallah.

3-4 gün yumurta maması verin. Ama yumurtayı 3 saatte bir yeni haşlanmış olarak verin. 3 güne son yavru da yem kırmaya başlar. Hatta zorluk çekse kardeşleri de besler onu.
Valla tek umudum kardeşlerinin beslemesi. Bugun büyük yavru çok güzel çok hızlı bi şekildr aspur yedi baya öğrenmiş onu. Diğeri dr yavaş yavaş yiyor. En küçüktem korkuyoum sadece onuda kardeşleri besliyorsa sprun olmaz inşallah.aman aman bağırmıyorlar açız diye. Mama yiyorlar galiba. Ekmek kırıntısını ezdim iyice onu da koydum.

Çok şükür. Ölseydi dün ölürdü heralde açlıktan.. daha küçükler ama ben eğitmeye bile başladım.
Kuşumun ilk yavruları heyecanımı mazur görün :)
Ölmez di merak etmeyin bir iki gün dayanır siz gene kontrol edin zaten halsizlik başlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri