Solunum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Caneysi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Caneysi

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum hasta 1 hafta önce veterinere götürdüm amoklavin isminde antibiyotik ve probiyotik verdi halan halsiz ve sürekli uyuyor su içmiyor yemde yemiyor yerken de boğazına takılıyor galiba yutamiyor dengesini kuramıyor yardımcı olacaklara çok teşekkür ederim

IMG-20200418-155505

Anlatamadım sanırım antibiyotik 5 gün kullanılacak dedi antibiyotik devam etsem sıkıntı olurmu nefes alırken zor alıyor suyunu siringayla vermeye calisiyorum normal yemi de var pakette kabukları soyulmuş aldım rahat yesin diye

Anlatamadım sanırım antibiyotik 5 gün kullanılacak dedi antibiyotik devam etsem sıkıntı olurmu nefes alırken zor alıyor suyunu siringayla vermeye calisiyorum normal yemi de var pakette kabukları soyulmuş aldım rahat yesin diye

Yalnız saoyulmuş yem daha serttir , içinde koruyucu katkı maddeleri var ve yutulması daha sert, sindirilmesi daha zordur karışık kabuklu yeminize devam edin

IMG-20200419-110442

IMG-20200419-110442
Peki tamam tşk ederim ilk defa hasta oldu veteriner usutmus dedi bilinçsiz birşey yapmak istemiyorum böyle oluncada çok üzülüyorum

IMG-20200419-110442
Yalnız saoyulmuş yem daha serttir , içinde koruyucu katkı maddeleri var ve yutulması daha sert, sindirilmesi daha zordur karışık kabuklu yeminize devam edin
Değiştirdim hemen yemini şuan ishal sanırım yemden olabilirmi acaba su içmediği için siringayla veriyorum fazlamı geliyor acaba su ishal değildi normalde

IMG-20200419-110442
IMG-20200419-110442

IMG-20200419-110442

Değiştirdim hemen yemini şuan ishal sanırım yemden olabilirmi acaba su içmediği için siringayla veriyorum fazlamı geliyor acaba su ishal değildi normalde
siz sulugu sürekli değişin günde 2 defa falan ,, şırıngayla şimdilik su vermeyin o streste de olabilir o yüzden siz yokken su içecektir ,, şırıngaylla verim rahatsız etmeyin BENCE ,

Gün aşırı değiştiriyorum suyunu belki içer diye işaret bile bıraktım takibini yapabileyim diye birde sürekli uyuyor bu şekilde 2 haftadır nerdeyse hiç ötmedi bile dia zyme 256 probiyotik katıyorum suyuna halan halsiz kafesin üstünü sıcak tutmaya çalışıyorum inşallah toparlar
IMG-20200421-152503

Gün aşırı değiştiriyorum suyunu belki içer diye işaret bile bıraktım takibini yapabileyim diye birde sürekli uyuyor bu şekilde 2 haftadır nerdeyse hiç ötmedi bile dia zyme 256 probiyotik katıyorum suyuna halan halsiz kafesin üstünü sıcak tutmaya çalışıyorum inşallah toparlar
IMG-20200421-152503
Kafesin hava almasını sağlayın gün içinde bir saat yada bir buçuk saat kadar balkonda güneşe bırakın d vitamini açısından kuşlar içinde etkilidir ,, kuş daha temiz hava da alır . geceleri siz yanındayken kızışmış kuş sesi açın kendine daha çabuk gelecektir ötüşü zamanla artacaktır . geçmiş olsun . kafesteki salıncakta ayna varsa çıkarın lütfen bu onu yüksek şekilde strese sokar . aynayı sökün sadece salıncağa bayılıyorlar benim kuşum bayılıyor inmiyor nerdeyse ama mutlaka aynayı çıkartın

Geri