Solunum rahatsızlıkları

Doruk Duran

Yeni Üye
Merhaba 2-3 aylık yavru albino kuşum son 1-2 gündür sürekli ağzını aç kapa yaparak nefes alıyor ve nefes almakta güçlük çekiyor.Veterinere gitmek istiyorum ama yaşım küçük olduğu için ailemde izin vermiyor.Kendim ilaçlarla vs. tedavi edebilir miyim? Video atıcaktım ama atılmıyor malesef. Ve bunu stresten dolayı yapmıyor.

Eğer kuyruğu yukarı aşağı hareket ediyorsa hiprodaxi-s ilacı al 5 gün boyunca suluğuna 6 damla damlat. Ben pet-shopta bulmuştum ilacı.Bulamazsan pet-shopa kuşun durumunu anlat sana ona göre ilaç verir. Kuşunu cereyana koyma.Isısını sabit tut.Üsümesin. Suyunu 8 saatte bir degistir.İlac kullandıktan sonra 2 gün vitamin 1 gün probiyotik kullanmam gerekli.

ilacı kullanırken gaga taşı ,kuş kumu,kalamar kemiğini çıkar. İlaç işe yaramaz onlar olursa.iyilesince tekrar koy tedaviye başlamazsan ilerler ve kuşunu kurtaramazsın

Kuşun susuyor ve çok sıcakta duruyorsa yanıyorda olabilir hasta ise yorgun olur hareket edemez kuşun öyle olunca su içir belki sicaktanda olabilir

Merhabalar, öncelikle kuşunuzun videosunu isteyeceğim, ona göre kolaylıkla bulabileceğiniz ilaç söyleyebiliriz

Geri