Sivrisinekten Etkilenir mi

mubis_

Yeni Üye
İyi akşamlar, malum yaz aylarından kaynaklı sivrisinekler çoğaldı odamda sivrisinek gördüm bugün, kuşumun kafesinin etrafında. sivrisinekler muhabbet kuşunu ısırır mı ısırırsa zararı dokunur mu acaba nasıl uzaklaştırabilirim

İyi akşamlar, malum yaz aylarından kaynaklı sivrisinekler çoğaldı odamda sivrisinek gördüm bugün, kuşumun kafesinin etrafında. sivrisinekler muhabbet kuşunu ısırır mı ısırırsa zararı dokunur mu acaba nasıl uzaklaştırabilirim
Merhaba,
Sivrisinekler hastalık taşıyabilir,virüs aktarabilir mesela. Ayrıca gece yatarken kuşlar korkabilir sinek değmesinden.
Sineklik takıp önlem alın,odada sivrisinek olmamalı. Kuşlar varken sivrisinek ilacı kullanmayın.

Anladım peki ısırdıysa ne yapabilirim virüs bulaşma ihtimaline karşı

Sivrisinekler kuşları ısırmaz. Sadece üstüne konarsa olabilir. Bizim burada var görünce bağırıyor öldürüyorum.

Sivrisinekler kuşları ısırmaz. Sadece üstüne konarsa olabilir. Bizim burada var görünce bağırıyor öldürüyorum.

Yok,ısırır. İsterseniz bu konuyu bir araştırın yanlış bilgi vermeyin.👍🏻
Sivrisinekler insanları ve birçok hayvanı ısırır,sivrisinekler hastalık taşıyıcı olduğundan ölüme bile sebep olabilir ki var öyle vakalar.
En tehlikeli hayvanlardan biridir.

Yok,ısırır. İsterseniz bu konuyu bir araştırın yanlış bilgi vermeyin.👍🏻
Sivrisinekler insanları ve birçok hayvanı ısırır,sivrisinekler hastalık taşıyıcı olduğundan ölüme bile sebep olabilir ki var öyle vakalar.
En tehlikeli hayvanlardan biridir.
İsterse ısırır ancak çoğu kuş çok duyarlı olduğu için isiramiyor. Kuş onu hissediyor. Nil virüsü bulaşan vakalar var evet.

Geri