sivrisinek muhabbet kuşunu ısırır mı

Sarışın kuş

Meraklı Üye
merhabalar şuan olduğum yerde sivrisinek çoğaldı neden bilmiyorum. peki bu sivrisinekler kuşumu ısırır mı ayrica prize takılan sivri sinek ilacı var kuşun hemen yaninda priz var oraya taksam sıkıntı olurmu

Öncelikle merhaba, bulunduğunuz sivrisinek çoğalmasının sebebi sulak bir alanda yaşıyor olabilirsiniz. Ve bu sebepten dolayı sivrisinekler üremek için sulak alanları tercih ettiğinden sebep bu olabilir. Sivrisineklerin muhabbet kuşunuzu ısıracağını düşünmüyorum. Fakat yakınına taktığınız prizdeki sivrisinek ilacı kuşunuzda bazı solunum yolları hastalığına sebep olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

sulak alanda değilim ama komşularımızda şikayetçi sivrisinekler zarar vermezse kuşa sıkıntı yok prizi baska biyere takabilirim

Tamamdır öyle yaparsanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum kuşunuz için. :)

teşekkür ederim ilginiz icin oda içi baska bir prize taksam sıkıntı olmaz değilmi

merhabalar şuan olduğum yerde sivrisinek çoğaldı neden bilmiyorum. peki bu sivrisinekler kuşumu ısırır mı ayrica prize takılan sivri sinek ilacı var kuşun hemen yaninda priz var oraya taksam sıkıntı olurmu
Merhabalar. Öncelikle sivrisinekler kuşunuzu ısıramaz. Kuşlar yakınlarındaki en ufak sesi ve hava akımını uyurken bile his ederler. Sivrisinekler akılı canlılardır. Kuşunuzun kendileri için tehlikeli olduğunu bilirler ve yaklaşmazlar. Karasinekler bazı kuşları korkuta bilirler. Kuşlar garip canlılardır. Bazen korkmamaları gereken canlılardan korkarlar. Korkmaları gereken canlılardan korkmazlar.

Kesinlikle ilaç ve ses içeren elektrikli sinek kovucu cihazları ve sprey ilaçları kuşunuzun bulunduğu ortamda kullanmayın.

Geri