Sinek korkusu mu?

sarikizim

Yeni Üye
Merhabalar herkese.
Muhabbet kuşum sabahtan beri korku içinde üç dört kere kendini kafeste ordan oraya atmaya başladı. Tavana doğru bakıyor ve sanki bir şeyden korkuyor gibiydi. Çok korkuyorum kanadını bacağını falan kıracak diye. Neden böyle bi hareket sergilediğini tam olarak anlamadım fakat odada küçük bi sinek gördüm acaba ondan mı korktu emin değilim. Muhabbet kuşları sinekten korkar mı? Kafeste kendini ordan oraya atarken çırpınırken ne yapılabilir sakinleştirmek için? Sineği yakalayamadim bi türlü. Sinek ilacı da sıkamıyorum kuşlara zararlı diye duydum. 😔

Aynı durumu bir kere ben de yaşamıştım kuşumda. Gece anlam veremedim tabi ama daha sonra sabah olunca o saatlerde bizim farketmediğimiz 4 büyüklüğünde deprem olduğunu öğrendim. Hayvanlar bizim algılayamadığımız birçok şeyi hissedebiliyor. Özellikle sarsıntılara karşı çok hassaslar. Eve alışkın olan kuşunuzun sebepsiz yere böyle yapması mutlaka ortamda onu uykusundan uyandıracak kadar tedirgin eden bir şey olduğunu gösterir.

Benim kuşum sinekten korkuyor özellikle kendine yaklaşırsa benzer davranışlar sergilerdi. Sinekle ilk tanışmasıysa ondan bu kadar büyük tepkiler vermiş olabilir kuşunuz. Yakalayıp atmaya çalışın ya da o odadan sineği çıkarmaya çalışın ve gözlemleyin tekrar aynı davranışlarda bulunacak mı diye.

Geri