Seyahatde hastalanmamasi için

Mehmet1322

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba kusumla 4 saatlik bir yola gideceğim hafta sonu köye kendi arabamla gidiyorum hava degisiminden dolayı hastalanır mi orasi soguk olursa ne gibi önlemler almam gerekiyor

1. Giderken araçta cam açmayın (Cereyan yapacak kadar).
  2. Araçtan çıkarıp yerine taşırken kesinlikle üzerini örtün.
  3. Olarak gittiğiniz yerde akşamları üzerini örtmenizi tavsiye edebilirim.
  4. Bulunduğu yerde kuşu ısıtmak sorun derseniz. Havuç, elma gibi şekerli meyve ve sebzeler verebilirsiniz.
Sağlıklı günler hayırlı yolculuklar dilerim.

Cereyana maruz kalmamasına özen gösterin. Gerekirse kafesin yanlarını giysi ile sarın. Yolda yemleri hazır bulunsun. Sarsılmamasına dikkat edin.
Kafesi ya çöp posetine koyuyorum yada strecliyorum normalde 2 kere seyehat ettim özel aracla gittigim icin pek sarsılmıyor zaten annem kucağında götürüyor kafesi (yer olmasına rağmen) klima ve cam açmıyoruz kus oldugu zaman acarsamda en dusuk derecede ve ayaklara veriyorum sicak yada soğuk benim korktuğum köy havasi biraz sert oluyor geceleri, soba yakacağız mutlaka ama hava değişiminin etkilememesi icin vitamin vermelimiyim kimiside dal dari verin diyor

1. Giderken araçta cam açmayın (Cereyan yapacak kadar).
  2. Araçtan çıkarıp yerine taşırken kesinlikle üzerini örtün.
  3. Olarak gittiğiniz yerde akşamları üzerini örtmenizi tavsiye edebilirim.
  4. Bulunduğu yerde kuşu ısıtmak sorun derseniz. Havuç, elma gibi şekerli meyve ve sebzeler verebilirsiniz.
Sağlıklı günler hayırlı yolculuklar dilerim.
Oncelikle cevabınız için teşekkür ederim tüy dökme döneminde olduğu için havuc tavsiye etmiyorlardi siz edermisiniz, kendi evimdede gece üstünü örtüyorum soğuk olmasada orda üşürmü acaba onuda bilmiyorum

Oncelikle cevabınız için teşekkür ederim tüy dökme döneminde olduğu için havuc tavsiye etmiyorlardi siz edermisiniz, kendi evimdede gece üstünü örtüyorum soğuk olmasada orda üşürmü acaba onuda bilmiyorum
Rica ederim. Tüy döneminde ise havuç vb. Kızıştıracak şeyleri bende tavsiye etmiyorum. Meyve türü verebilirsiniz. Önemli olan yolculuk ve kafesi yerine götürene kadar cereyan ve rüzgar almaması.

Kafesi ya çöp posetine koyuyorum yada strecliyorum normalde 2 kere seyehat ettim özel aracla gittigim icin pek sarsılmıyor zaten annem kucağında götürüyor kafesi (yer olmasına rağmen) klima ve cam açmıyoruz kus oldugu zaman acarsamda en dusuk derecede ve ayaklara veriyorum sicak yada soğuk benim korktuğum köy havasi biraz sert oluyor geceleri, soba yakacağız mutlaka ama hava değişiminin etkilememesi icin vitamin vermelimiyim kimiside dal dari verin diyor
Yanınıza vitamin alabilir haftada bir veya iki verebilirsiniz. Taze meyve sebze de verin.

Elektrolit vermekte sitres ve yorgunluğu alıyor.enerji ihtiyaçlarını karşılıyor elinizde varsa ondan da verebilirsiniz.

Bu kadar kasmaya gerek yok ben zamanında kuşlarla yazın sıcağı kışın soğunda yolculuk yaptım.bırakmayı sevmiyorum kimseye mecbur olmadıkça.başlarına birşey gelir diye aklım kalıyor.3 günü geçecekse ziyaret götürün derim.onun dışında eziyet olur.kuşu tek bir taraf açık olacak şekilde örtüyle sarın ben bu şekilde taşıdım bir sorun olmadı.mola verirseniz kışın sorun olmaz ama yazın mutlaka kuşuda dışarı çıkarmak lazım yoksa içeride havasızlıktan ölür.ev soğuksa sarılı şekilde dursun ama önü hep açık olsun.

Geri