Sevgiyle iyileştiremeyeceğiniz hiç bir canlı yok.

Buse Selbi

Yeni Üye
Merhabalar. Bu güzel bıdık yaklaşık 12 gündür benimle ve geçen pazardan beri hastalığıyla (iç parazit ve kuruma) çok uğraştım.. İlk olarak bir pet shopa götürdüm ve hayvan %95 ölür deyip kuyruğunu kesti,biteral verdi. Birkaç gün böyle devam ettik ve biterale ek olarak dolvende verdim. Daha sonra ishali bitmeyince başka bir pet shopa arayışına girdim. Gittiğim yer kuş üreten bir yerdi. Derhal biteral ve dolveni kestik ve vitaform+antibiyotik karışımlı bir ilaç kullandık suyuna. Anında etki göstererek ishalini katılaştırdı. Ama ben yine de bir veterinerin görmesini istedim ve soluğu ertesi gün veterinerde aldım. Biteral ve dolvenin bu kuşun tedavisinden çok yanlış olduğunu belirtti ve kullandığım tek doğru şeyin vitaform olduğunu söyledi. Kendisi de etkili bir antibiyotik hazırlayarak suyuna devam ettik. Şu an çok iyi. Dışkısı koyulaştı ve daha hareketli en önemli kurumanın kesin belirtisi olan göğüste keskinleşme geçiyor. Bu süre zarfında sevgimi ilgimi hiç ondan eksik etmedim. Hep öptüm,kokladım ve konuştum onunla. Gözümün önünde böyle bana geri dönmesi beni çok mutlu etti ❤️

Ekli dosyalar

• IMG_0867.JPG
    IMG_0867.JPG
    529.7 KB · Görüntüleme: 55
Geçmiş olsun kuşa olan ilginizi ve alakanızı takdir ediyorum.

Çok sevindim iyileşmesine tebrik ederim sizi ozverinizden ötürü sağlıklı ve uzun ömrlü olsun inşallah :)

Cok mutlu oldum. Sizin kusun hastalığını forumdan takip ediyordum. Cok tatlı bir kuş...

Çok isterdim buraya güzel şeyler yazmayı ama her şey çok güzel gidiyorken ishali,göğüsteki keskinlik yavaş yavaş gitmesine rağmen bugün kuşumu ölü buldum...

Çok isterdim buraya güzel şeyler yazmayı ama her şey çok güzel gidiyorken ishali,göğüsteki keskinlik yavaş yavaş gitmesine rağmen bugün kuşumu ölü buldum...
fotografina baktiktan sonra diyecektim de moraliniz bozulmasin diye soylemedim kuslari kurtarmak cok zor bi mesele hele kabarmaya baslayip halsiz dustukleri zaman hic gercekten iyilesen gormedim ucarken bi yerlere carpma veya darbe halsizliklerinden kaynaklanan bi sorun ise o duzelebiliyor. benim bi kusum 2 sene ishal kaldi veterinerler care bulamadi 2 sene sonra öldü halsizligi olumune 2 3 ay kala basladi. kuslar cok hassas canlilar hastaliklarini son gunlerde belli ediyorlar. basiniz sagolsun

fotografina baktiktan sonra diyecektim de moraliniz bozulmasin diye soylemedim kuslari kurtarmak cok zor bi mesele hele kabarmaya baslayip halsiz dustukleri zaman hic gercekten iyilesen gormedim ucarken bi yerlere carpma veya darbe halsizliklerinden kaynaklanan bi sorun ise o duzelebiliyor. benim bi kusum 2 sene ishal kaldi veterinerler care bulamadi 2 sene sonra öldü halsizligi olumune 2 3 ay kala basladi. kuslar cok hassas canlilar hastaliklarini son gunlerde belli ediyorlar. basiniz sagolsun
Sağolun.. İlk hasta olduğu zamanlar kabarıyordu. Dün çok iyiydi. Bütün belirtiler gidiyordu en azından.. Ama sabaha ölü buldum..

Sağolun.. İlk hasta olduğu zamanlar kabarıyordu. Dün çok iyiydi. Bütün belirtiler gidiyordu en azından.. Ama sabaha ölü buldum..
dogrudur benim olen kusda olmesine bi kac saat kala yem yiyip bilincli bi sekilde ucabiliyordu. son 2 3 ayda kabarikti hep. gunde yarim suluk su icerdi 2 sene boyunca gecmedi ne yaptiysak. aileden birini kaybetmiş gibi aglatiyor öldüklerinde

dogrudur benim olen kusda olmesine bi kac saat kala yem yiyip bilincli bi sekilde ucabiliyordu. son 2 3 ayda kabarikti hep. gunde yarim suluk su icerdi 2 sene boyunca gecmedi ne yaptiysak. aileden birini kaybetmiş gibi aglatiyor öldüklerinde
Öyle.. Çok üzülüyor insan.. Bir daha kuş beslemeyi düşünmüyorum zaten öldüklerinde çok üzülüyorum..

Çok üzüldüm başınız sağolsun Buse hanım ne güzel sevinmiştik iyileşiyor diye gerçekten çok zor bir durum...

Öyle.. Çok üzülüyor insan.. Bir daha kuş beslemeyi düşünmüyorum zaten öldüklerinde çok üzülüyorum..
bende cok agladim oldukten 1 hafta sonra petshobun onunden gecerken ona benzer bi tane gordum aldim. onun gibi olmuyor ama yeni aldiginiz kusunda yeri ayri oluyor. simdi boyle minik yavrulari oldu.
mk8ZqY.png
eski kusun yerini tutmaz ama bu da degisik bir duygu :)

bende cok agladim oldukten 1 hafta sonra petshobun onunden gecerken ona benzer bi tane gordum aldim. onun gibi olmuyor ama yeni aldiginiz kusunda yeri ayri oluyor. simdi boyle minik yavrulari oldu. bi d eski kusun yerini tutmaz ama bu da degisik bir duygu :)
Çok güzeller.. Ömürleri uzun olsun.. Ama ben cesaret edebilir miyim emin değilim..

Çok güzeller.. Ömürleri uzun olsun.. Ama ben cesaret edebilir miyim emin değilim..
Cesaret ediyor emin olun ben ilk kuşumu veteriner hatası ve bilgisizliğimden kaybettim öldüğü gün tekrar gittim petshopa alamadım ağladım ağladım geri çıktım benzerini bulmaya çalıştım yoktu sonra tekrar girdim şimdiki yavrumu gördüm kaşınıyodu onu aldım eve geldim baktım baktım sevemedim çok çirkin bu dedim ağlamaya devam ettim saatlerce ağladım yanına gittim geldim sevemedim hiç sonra elimi kafese soktum hemen parmağıma çıktı üstüme geldi oda anlamış olmalıki üzüldüğümü hemen sevdirdi kendini o gün bugündür tepemden inmiyor

Geri