Sessiz ve ishal muhabbet kuşu

limonkopuk

Yeni Üye
399B25E6-BE02-4873-847E-8079EDC5E2DC.jpeg

Ekli dosyalar

• C2AC7A19-4CA4-4D45-9628-B8CB0DB268CD.jpeg
    C2AC7A19-4CA4-4D45-9628-B8CB0DB268CD.jpeg
    467.9 KB · Görüntüleme: 24
Bi hafta kadar oluyor kanadını incittik. Uçmuyordu ama hareketliydi. Sonra bir merhem önerdiler bugün hariç sürdüm. Merhemden sonra daha canlandı gibi ama dün akşam itibari ile yediği bazı yemleri ağzıyla attığını gördüm, sabah ishal olmuş gibi dışkısı vardı. Ve sabahtan beri bu şekilde kafa önde yorgun gibi uyuyor.bi saat kadar evdem çıkmıştım o da kafesten çıkmış kafesin üstüne tünemiş..

Herhangi bir cereyanda kalma durumu oldu mu ya da farklı bir besin tüketimi ?

Yok, cereyanda kalmadılar, iki taneler, bir çok canlı diğeri, kanadını incittiğimizden beri ( kırık değildir sanırım, açıp uçuyor ama yükselmiyor ileri gidebiliyor ) durgunlaştı.. şuan video açık diğer kuş deli gibi ötüyor, hasta gibi olan kafa önde uyukluyor.. bu da son dışkısı

Ekli dosyalar

• 1BA8B051-5BF4-47D3-8C51-4AAAF7651B0A.jpeg
    1BA8B051-5BF4-47D3-8C51-4AAAF7651B0A.jpeg
    423.8 KB · Görüntüleme: 27
Dışkısı sıkıntılı gibi köpüklü..Konu hakkında bilgili arkadaşlar yazacaktır önerilerini.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.

Kanadı için kullandığınız kremin adı nedir? Reparil jel krem ya da hirudoid forte kullanılabilir kanadı için.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.

Kanadı için kullandığınız kremin adı nedir? Reparil jel krem ya da hirudoid forte kullanılabilir kanadı için.
Kamfolin adlı kremi kullandım üç kere.. Peçete sereceğim tabana ve resimlerini çekip atacağım, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim..
Aşağıdaki resimdeki gibi her an uyku moduna giriyor. Resimi çektiğimde onun çok sevdiği muhabbet kuşu sesleri çalıyordu telefonda ama onun umrunda değil gibiydi, hiç tepki yok.

Ekli dosyalar

• 94D30AFD-C696-4EC4-B79C-2B31EEE83B45.jpeg
    94D30AFD-C696-4EC4-B79C-2B31EEE83B45.jpeg
    569.2 KB · Görüntüleme: 26
Kamfolin adlı kremi kullandım üç kere.. Peçete sereceğim tabana ve resimlerini çekip atacağım, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim..
Aşağıdaki resimdeki gibi her an uyku moduna giriyor. Resimi çektiğimde onun çok sevdiği muhabbet kuşu sesleri çalıyordu telefonda ama onun umrunda değil gibiydi, hiç tepki yok.
Kuşa 1, 2 gün multivitamin verin. Kamfoline devam edin..

Yem olarak kuşu aldığımız yerden verilen gold wings/ young budgies diye bir paket yemimiz var. Ve haftada bir gardenmix daldarı asıyoruz kafese.. dal darı varken normal yeme pek uğramıyorlar.. iki dkönce çektiğim resim..

Ekli dosyalar

• 5DB670B2-5A8B-4E36-8C2D-9FFA111E0540.jpeg
    5DB670B2-5A8B-4E36-8C2D-9FFA111E0540.jpeg
    589.6 KB · Görüntüleme: 22
Yem olarak kuşu aldığımız yerden verilen gold wings/ young budgies diye bir paket yemimiz var. Ve haftada bir gardenmix daldarı asıyoruz kafese.. dal darı varken normal yeme pek uğramıyorlar.. iki dkönce çektiğim resim..
Dışkı fotoğrafının şimdiye ait olması gerekiyor..

Kuş yem yiyor mu?
Çok takip etmedim. Dün akşam daldarı yedilee. Bir müddet Sonra diğer yeme yöneldiler, oradan yerlerken baktım parke üstüne çat çut yem atıyo hasta olan. Ayrı kafesindeki tabağına hiç dokunmamış; ben bi iki dk dışarı aldım; elimdeki tabaktan yesin diye iki üç tane aldı, bıraktı.. hem suçlu modunda kafa öne eğik uyukluyor..

Çok takip etmedim. Dün akşam daldarı yedilee. Bir müddet Sonra diğer yeme yöneldiler, oradan yerlerken baktım parke üstüne çat çut yem atıyo hasta olan. Ayrı kafesindeki tabağına hiç dokunmamış; ben bi iki dk dışarı aldım; elimdeki tabaktan yesin diye iki üç tane aldı, bıraktı.. hem suçlu modunda kafa öne eğik uyukluyor..
İlginçtir yanına geldim; yem yemeye başladı :))

Kanadı iyi gibi, elimden yuvasına uçuyor ancak, yerde iken yukarı sıçrayacak cesareti yok..

Geri