Ses kısıklığı

CazadoR1717

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar
Kuşumda birkaçgündür ötmesinde kısıklık mevcut herhangi bir hastalık belirtisi yok hersey normal gözüküyor fakat kafama takıldı neyden kaynaklanıyor olabilir video linkte mevcut sesi dinleyebilirsiniz surekli bu sıralar boyle ötüyor kendisi öterkende aynı sesi cıkarıyor neyden kaynaklanıyor olabilir.

Öncelikle sizi tebrik ederim kafesinize hayran kaldım 😍. Kuşunuzun dışkısında veya hal hareketlerinde bir değişiklik var mı? Ses kısıklığının birden fazla sebebi var kesin bir şey söylemek zor. Son zamanlarda daha önce vermediğiniz bir besin verdiniz mi? Yakın zamanda üşüttü mü? Kısaca son zamanlar da bir şey oldu mu?

Öncelikle sizi tebrik ederim kafesinize hayran kaldım 😍. Kuşunuzun dışkısında veya hal hareketlerinde bir değişiklik var mı? Ses kısıklığının birden fazla sebebi var kesin bir şey söylemek zor. Son zamanlarda daha önce vermediğiniz bir besin verdiniz mi? Yakın zamanda üşüttü mü? Kısaca son zamanlar da bir şey oldu mu?
Hocam tesekkur ederim öncelikle.
Kapalı balkonda pimapenle çevrili balkonda duruyor kafesim. Kuş kuluçkada 8adet yumurtası mevcuttu 5i çıktı suan 3 yumurta var içeride . Yavruların durumuda iyi dişide erkek kuşumda bakıyor . Üşütmüş olabilirmi acaba diye düşünüyorum ama balkonun kapısı surekli açık oda ısısı balkonada gitmektedir. Arada sigara içildigi sıralarda cam açılıyor fakat hem kafese uzak cam hem cereyana maruz kalmıyor . Farklı birseyde vermedim ama anlayamadım nedenini hastalık tuy kabartma halsizlik vs. Yok yuvalığın etrafını ekstradan kumaşla sardım ısı yalıtımı için . Dediğim gibi yavrularda saglıklı herhangi bi anormallik yok fakat üşütmüşte olabilirmi acaba diye düşünmekteyim ama kararsızım . 3gyndur bu sekilde sesi cıkıyor. İlginize tesekkur ederim

Hocam tesekkur ederim öncelikle.
Kapalı balkonda pimapenle çevrili balkonda duruyor kafesim. Kuş kuluçkada 8adet yumurtası mevcuttu 5i çıktı suan 3 yumurta var içeride . Yavruların durumuda iyi dişide erkek kuşumda bakıyor . Üşütmüş olabilirmi acaba diye düşünüyorum ama balkonun kapısı surekli açık oda ısısı balkonada gitmektedir. Arada sigara içildigi sıralarda cam açılıyor fakat hem kafese uzak cam hem cereyana maruz kalmıyor . Farklı birseyde vermedim ama anlayamadım nedenini hastalık tuy kabartma halsizlik vs. Yok yuvalığın etrafını ekstradan kumaşla sardım ısı yalıtımı için . Dediğim gibi yavrularda saglıklı herhangi bi anormallik yok fakat üşütmüşte olabilirmi acaba diye düşünmekteyim ama kararsızım . 3gyndur bu sekilde sesi cıkıyor. İlginize tesekkur ederim
Üşütmüş olan kuş kesin olarak gözükür. Hapşırma veya dışkıda bozulmalara yol açar. Eğer enerjisinde sıkıntı yoksa öyle sıkıntılı bir durum olacağını sanmıyorum. Kuluçkadan kaynaklanan bir durum olabilir ama dediğim gibi dışkısında veya hal hareketinde bozulmalar yoksa dert edilecek bir şey değil. Bronşit ya da soğuk algınlığı olsaydı ses kısıklığından fazla belirti olurdu.

Hocam yine hayran kaldım kafesiniz mükemmel. Ama neden aşağıda ki yavrucağın kafesi öyle. Plastik tünekli bir de yuvarlak kafes.
Hocam yavrular büyüyor ve dağıtıyorum o kafese alıp yem yiyip yemediğini gözlemliyorum sonra yeni yuvasına veriyorum kullandıgım kafes o kafes degil fakat zaten teller dik değil papagan kafesi gibi değil yani hocam onuda ben yaptım ve aktif olarak kullanmadıgım kafes oldugu için sıkıntı yaratacagını düşünmüyorum.Tünek elimde cok mevcut plastik olarak. Duzenli değiştiriyorum kafama gore takılıyorum yani:) bu arada tekrardan ilginize tesekkurler

Geri