Sebze sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Balboa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Balboa

Yeni Üye
Selamlar, 1 aydır hiç bir sorunu olmayan muhabbet kuşumun bu sabah kustuğunu gördüm. Önemli olan husus dün gece domates vermemdi. Bir ay civarı öncesinde de üzüm verdiğim bir akşamın ertesi sabahı, yine kuşumun kustuğunu görmüştüm. Sebze vermeyince bir sorunu yok, dal darı gayet sevdiği yiyecekler arasında. Faydası olur diye sebze de veriyorum ara ara ama bir daha vermeyeceğim sanırım. Bizimkine sebze verince böyle sorun yaşıyoruz. Gerçi 3 gün önce salatalık vermiştim onda bir sorun yaşamadık ama, emin değilim sanırım sebze yaramıyor bizimkine. Ne yapmamı önerirsiniz? Kuş kumu ve maya katılmış su vermeyi düşünüyorum şimdilik. Ekstradan sorulacaklara binaen; kafesi fazla yer değiştirmiyor, cama yakın değil ve geceleri üstünü örtüyorum. Yani üşütme durumu olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen sebze ile alakalı gibi. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

20200116-140227

Bu da kendisi.

Yumurta maması tarifi verebilir misiniz? Ben genelde haşlanmış yumurtayı direk veriyorum, haftada bir kez. Sarısını pek yemiyor ama beyazını seviyor.

*Direkt

Yumurta maması tarifi verebilir misiniz? Ben genelde haşlanmış yumurtayı direk veriyorum, haftada bir kez. Sarısını pek yemiyor ama beyazını seviyor.
Yumurtayı haşlayıp sarısını bir kaseye koyun içerisine minik porsiyonlar olacak şekilde (serçe parmağın ucu kadar) yeşil biber, havuç, maydanoz, pancar, Haşlanmış brokoli.

Kuruyemiş olarak havanda dövülmüş yada robotta çekilmiş olarak;Ceviz içi, fındık içi, fıstık içi, Çekirdek içi

İçeriğin daha sağlıklı ve besleyici olması için çeşitli tohumları ekleyebilirsiniz. Buğday ruşeymi, yulaf, kenevir tohumu v.b

Sadece anlık aklıma gelenleri yazdım muhabbet kuşları için yararlı olan besinlerin listesine bakıp kendi mama içeriğinizi hazırlayabilirsiniz.

Geri