Sarı darı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Diyap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Diyap

Paylaşımcı Üye
@Ayhan OTÇUOĞLU @Levent ACAR @Sakuram @Selçuk YÜKSEL ve diğer herkes. Ben yavrulu bir takım.almıştım bu olay öncedendi ama yine başıma gelir diye aklıma gelmişken sorayım.yavrulu takıma mama beğendiremedim.2 gün sadece yemle besledi yavruları ana baba .aldığım adam.sadece yemle beslendiyse sarı darı koysaydın demişti.bu sarı darının farkı nedir.neden öyle dediki ?

Son düzenleme:
Sarı darı yem değeri olarak diğer yemlerden çok fdarklı olmamakla birlikte biraz sert olur. Anaçlar normla zamanlarda rahatlıkla yiyebilir. Ama hastalık zayıflık olursa zorlanabilirler. Yavrularda ilk başlarda yeme inmekte zorlanabilir.

Sarı darı yem değeri olarak diğer yemlerden çok fdarklı olmamakla birlikte biraz sert olur. Anaçlar normla zamanlarda rahatlıkla yiyebilir. Ama hastalık zayıflık olursa zorlanabilirler. Yavrularda ilk başlarda yeme inmekte zorlanabilir.
Abi acaba sarı dal darıdanmı bahsetti.oda sürekli verilmezki.
abi aklıma gelmişken bişeydaha sorim sana.bu ilaçsız normal talaşlar bit yapıyorya.kedi kumu bit yaparmı.

abi aklıma gelmişken bişeydaha sorim sana.bu ilaçsız normal talaşlar bit yapıyorya.kedi kumu bit yaparmı.
İlaçsız talaşlar bit mi yapıyor? Gerçekten soruyorum, ilk kez duydum bunu.

Siz bu bilgiyi verince size sordum, bilmiyorsanız bilmiyorm diyebilirsiniz.

Siz bu bilgiyi verince size sordum, bilmiyorsanız bilmiyorm diyebilirsiniz.
@Sakuram ben bu bilgiyi yine bu forumdan öğrendim.öğrendiğim şey şu petshoplarda satılan evcil hayvan talaşı dışında diğer marangozlardan filan alınan talaşlar bit yapıyormuş.yanlış biliyorsam siz doğrusunu söyleyin bende bileyim. Hatta ayhan abiyede soralım @Ayhan OTÇUOĞLU abi senin fikrin nedir bu konuda.

@Sakuram ben bu bilgiyi yine bu forumdan öğrendim.öğrendiğim şey şu petshoplarda satılan evcil hayvan talaşı dışında diğer marangozlardan filan alınan talaşlar bit yapıyormuş.yanlış biliyorsam siz doğrusunu söyleyin bende bileyim. Hatta ayhan abiyede soralım @Ayhan OTÇUOĞLU abi senin fikrin nedir bu konuda.
Tamam, şimdi biraz daha iyi anladım. Çünkü talaş deyince zaten kemirgenler için olan talaşları temin ediyorum. Ancak 2 gündür 2 yuvalığı değiştirdim; siyah siyah böceklenme olmuş. Follukları yıkadığım için nemli koydum herhalde ondan dolayı sanmıştım, ancak bu bilgiyi de görünce talaş seçimim mi hatalı acaba dedim. Tamamen bu düşüncelerle ilerledim. Ya ben gerçekten alınganlık yapan biri miyim diye sorgulayacağım artık :D İnsanların niyeti kötü demiyorum, sadece üsluplarımız bazen çok garip oluyor ne olduğumu şaşırıyorum.

Dal darı dan değil normal darıdan bahsetmiştim.
Talaş bit yapar demek için kesin delil olması lazım. Ama talaş, altlık, kum v.s. ne kullanılıyorsa toz ilaç karıştırmakta hayır var. Bu arada kış mevsiminde kumu önermem. Soğuk tutacağını düşünüyorum.

Geri