Salyalı kusma

Reyhan91

Meraklı Üye
Merhaba erkek muhabbet kuşum salyalı bir şekilde yem kusuyor çok zorluyor kendini. 1 hafta tatile gitmiştim arkadaşıma bıraktım geldiğimde kilosu iyi olan kuşum zayıflamış olduğunu gördüm ve salyalı olarak kusuyor bütün kafası salya içinde. Ne yapabilirim yardım eder misiniz

Kafese beyaz peçete serin, kuş 3-4 dışkı yapınca yakından ve farklı açılardan net resimlerini çekip ekleyin tekrar bakıcam.

Kuşumun dışkısı poposuna yapışıyor, elime alarak çekebildim, bakabilir misiniz?

En yakın veterinerden sulphamezathine alın. 7/24 açık veterinerler varsa çevrenizde bugün başlayın ilaca. Tam dolu suluğa 6 damla damlatın ve karıştırın. İlaçlı suyu günde iki defa tazeleyin. Ayrıyetten ilaçlı suyu kuşun içmesini beklemeyin ağzına damlatın bir kaç damla.

Eğer çevrenizdeki veterinerlerde sulphamezathine bulamazsanız antikoksidiyel başka bir ilaç isteyin. Tetramezatin yada baycox falanda olur. Antikoksidiyel olması önemli.

En yakın veterinerden sulphamezathine alın. 7/24 açık veterinerler varsa çevrenizde bugün başlayın ilaca. Tam dolu suluğa 6 damla damlatın ve karıştırın. İlaçlı suyu günde iki defa tazeleyin. Ayrıyetten ilaçlı suyu kuşun içmesini beklemeyin ağzına damlatın bir kaç damla.

Eğer çevrenizdeki veterinerlerde sulphamezathine bulamazsanız antikoksidiyel başka bir ilaç isteyin. Tetramezatin yada baycox falanda olur. Antikoksidiyel olması önemli.
Ancak yarın alabilirim. Mikostatin var elimde sadece şu an, olur mu bilmiyorum. Bir de sizce hastalığı nedir kuşumun

Ancak yarın alabilirim. Mikostatin var elimde sadece şu an, olur mu bilmiyorum. Bir de sizce hastalığı nedir kuşumun

Hastalığı söyledim zaten koksidiyoz. Mikostatin olmaz kullanmayın. Hatta faydası olmıyacağı gibi kuşun durumu daha kötü olur.

Kuşun durumu acil. İlacı bugün alabilseydiniz iyi olurdu. Yarına kadar dayanıp dayanamıyacağını bilemeyiz.

Hangi şehirdesiniz?

Hastalığı söyledim zaten koksidiyoz. Mikostatin olmaz kullanmayın. Hatta faydası olmıyacağı gibi kuşun durumu daha kötü olur.

Kuşun durumu acil. İlacı bugün alabilseydiniz iyi olurdu. Yarına kadar dayanıp dayanamıyacağını bilemeyiz.

Hangi şehirdesiniz?
Gaziantepteyim şu an netten baktım açık veteriner bulamadım:( off umarım dayanır ev yapımı sirke koydum suyuna bir kaç damla o iyi gelir mi yarına kadar?

Hangi şehirdesiniz?
Çok su içiyor, bir de bugün ilk kez kustu ve bir kere kustu. Şimdi yine dışkıladı ama bu sefer poposuna yapışık değil dışkısı. Ne yapıcam bilemedm yarına kadar

Geri