saldırıya uğradı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mert779
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mert779

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Dişi kuş saldırdı kanadı baya bi biokadin damlattık şimdi yorulmuş şekilde duruyor kafeste başka bi yere ayırdım zaten . Başka ne yapayım kanama durdu ama ne yapabilirim başka lütfen yardım edin
E21DFF85-FB7A-4F4D-A501-483AB77CAE01.jpeg

Batikonla dezenfekte edip terramycn sürün. Yazık olmuş, geçmiş olsun.

Gagasının kenarındada kırık var orası kaynar kı tekrar gagaya . Teramisin sürdüm bu arada
image.jpg
Ö

Yem yiyebilir mi bu şekilde . Gagası kaynar mı yardım

Fo
Kırık çok büyük değilse sıkıntı olmaz sanırım ama gaga büyüdükçe inşallah o kısım öne doğru gelir ve duzelir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fotoğraf attım ordan bakarmısın bi durumuna nasıl yem kırabilir mi

Fo

Fotoğraf attım ordan bakarmısın bi durumuna nasıl yem kırabilir mi
Şu an kırar gibi duruyor çünkü gaga sin sol tarafı dibe doğru kırık sanırım yemi gagasının ucu ile kırıyor

Şu an kırar gibi duruyor çünkü gaga sin sol tarafı dibe doğru kırık sanırım yemi gagasının ucu ile kırıyor

Teramisin süreyim dimi gagasına da kanadına da ve kanadındaki o tüyler tekrar çıkar mı yoksa çekmek mi gerekiyor

Teramisin süreyim dimi gagasına da kanadına da ve kanadındaki o tüyler tekrar çıkar mı yoksa çekmek mi gerekiyor
Siz çekmeyin gerekirse kendisi düşer canı yanmasın oksijenli su veya baticon ile dezenfekte edip teramcyn sürün gagası için telaş etmeyin tırnak gibidir uzar uzadıkça düzelir yem kırıyor ise zaten sorun yok şekli de zamanla düzelir geçmiş olsun

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz çekmeyin gerekirse kendisi düşer canı yanmasın oksijenli su veya baticon ile dezenfekte edip teramcyn sürün gagası için telaş etmeyin tırnak gibidir uzar uzadıkça düzelir yem kırıyor ise zaten sorun yok şekli de zamanla düzelir geçmiş olsun

Teşekkür ederim

Teramisin krem yapış yapış yapıyor ve kanatlarını açmak ta zorlanıyor . Damla varmı bildiğiniz işe yarayacak . Banyo yaptırdım ama geçmedi hala az da olsa kanatlarında kremin yapışkılığı var
image.jpg

Kardeşim kremi tüylerin üstünden sürme yara olan bölgeye tüyleri üfleyerek arala deriye sür direk olarak yazık sonra tüylerinden zor çıkar o merhemin etkisi

Yarın ılık su ver banyoluk ile içine de elma sirkesi damlat 5 damla kendini yıkasın temizlesin sen yıkama stres yaparsın kuşa

Kardeşim kremi tüylerin üstünden sürme yara olan bölgeye tüyleri üfleyerek arala deriye sür direk olarak yazık sonra tüylerinden zor çıkar o merhemin etkisi

Tek bir yerde değil. Saldıran dişi çok yara bırakmış ve sürdüğüm zaman nerdeyse sol kanadının tamamına sürmüş gibi oluyorum ve bu hayvanda kuruyunca sertleşiyor bugün banyo yaptırdım az çok temizledim kremleri. Şimdi sürsem mi sürmesem mi düşünüyorum

Tek bir yerde değil. Saldıran dişi çok yara bırakmış ve sürdüğüm zaman nerdeyse sol kanadının tamamına sürmüş gibi oluyorum ve bu hayvanda kuruyunca sertleşiyor bugün banyo yaptırdım az çok temizledim kremleri. Şimdi sürsem mi sürmesem mi düşünüyorum
Günde 2 kez sürmeniz kâfi bugün yeter rahat kalsın biraz merhemi de deriye sürün tüylerin üzerinden değil tüm kanada sürecek olsanız da derisine sürün

Günde 2 kez sürmeniz kâfi bugün yeter rahat kalsın biraz merhemi de deriye sürün tüylerin üzerinden değil tüm kanada sürecek olsanız da derisine sürün

Derisine sürünce bile kuruyuncakanadını sertleştiriyor açamıyor kanadını. Buna birşey yapamazmıyım.

Geri