Sadece yumurta rendesi sorun olur mu?

ibrahim_var

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, bu sabah yumurta haşlarken yumurtam dağıldı genelde kardeş payı yapıp yarısını kuşlara mama yapıyor kalanını da ben yiyordum :) bugün yumurtaya bi şey katmadan öylece verdim
yemliği de aldım kafesten bi sorun olur mu? altı gibi yemliği takıp mamalığı almayı düşünüyorum
hemen mi alsam?
Birde kuşlarım çift, ve yulafı çok seviyorlar ara sıra yulaf versem tüye girme yada kızgınlığın gitmesi gibi bir sorun olur mu? teşekkürler :)

Merhaba arkadaşlar, bu sabah yumurta haşlarken yumurtam dağıldı genelde kardeş payı yapıp yarısını kuşlara mama yapıyor kalanını da ben yiyordum :) bugün yumurtaya bi şey katmadan öylece verdim
yemliği de aldım kafesten bi sorun olur mu? altı gibi yemliği takıp mamalığı almayı düşünüyorum
hemen mi alsam?
Birde kuşlarım çift, ve yulafı çok seviyorlar ara sıra yulaf versem tüye girme yada kızgınlığın gitmesi gibi bir sorun olur mu? teşekkürler :)
Sadece yumurtanın sorun olacağını pek düşünmüyorum. Ancak Akşam 6 ya kadar bekletmeyin derim. Oda sıcaklığından dolayı mamalıkta bakteri oluşabilir. 3-4 saat uygundur. Saat 6 ya kadar da olabilir ama risk almaya gerek yok,imkanınız varsa 3-4 saat sonra alabilirsiniz.
Yulafı seviyorlarsa esirgemeyin verin yesin mubişçikler. :D Hayırlı Beslemeler :))))

Yulaf kuşları serinleten yemlerdendir. Fazla veilmedikçe ara sıra verilmesinde sorun olmaz. Tüy dönemlerinde faydası olur.

Sadece yumurtadan sıkıntı olmaz ancak kuşların önünden yemi ne diye aldınızki?? aç kalırlar kesinlikle bunu tekrarlamayın

Sadece yumurtadan sıkıntı olmaz ancak kuşların önünden yemi ne diye aldınızki?? aç kalırlar kesinlikle bunu tekrarlamayın
Haklısınız, ben mamayı yesinler diye düşünmüştüm ama yanlış yaptığımın farkına vardım ve yemliği geri koydum kafese.
Yemliği görünce hemen başına geldiler vicdanım sızladı bi daha yapmam

yulafı yemlerine karıştırdığımda, yemden yulafları ayırıp yiyorlar gözleri başka bir şey görmüyor, bu benim kuşlarıma özgü bir şey mi? İhtiyaçları varda vermiyormuşum gibi hissettiriyor, yoksa tüm muhabbet kuşlarında yulaf öncellikli lezzetli yem midir?

yulafı yemlerine karıştırdığımda, yemden yulafları ayırıp yiyorlar gözleri başka bir şey görmüyor, bu benim kuşlarıma özgü bir şey mi? İhtiyaçları varda vermiyormuşum gibi hissettiriyor, yoksa tüm muhabbet kuşlarında yulaf öncellikli lezzetli yem midir?
çoğu mubişin bayılırmış yulafa bazıları hiç sevmezmiş , benim mubiş yeminde önce yulafa saldırır sonrasında da kalanlara

Muhabbet kuşundan muhabbet kuşuna yem seçiciliği değişiyor kimi denildiği gibi bayılıyor kimiside asla yemiyor

Geri