Sırttaki baloncuklar

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan dgknhnc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dgknhnc

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 2 hafta önce sulu yemek yediğim esnada kuşum tüylerini bulaştırdı. Tüylerinin bir kısmını yıkarken bu baloncuklara rastladım ve tedirgin oldum. 2 adet var bu baloncuklardan yeri ise kanadı ile kafası arasında kalan boyun kısmında.Yemini aldığım kuşcu arkadaşlar bağırsaklarında sorun olduğunu söylediler,ilaç önerdiler. 2 haftadır kullanıyorum.Bugün tekrar kontrol ettim ama herhangi bir değişiklik gözlemlemedim. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-10-16 at 20.36.59 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-16 at 20.36.59 (1).jpeg
    116.6 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2019-10-16 at 20.36.59.jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-16 at 20.36.59.jpeg
    126.9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Daha önce bağırsaklarıyla alakalı sorun yaşadım. Etrafımda 3 tane veteriner var. Kimsenin mesleğine saygısızlık yapmak istemem ama bir tanesinin bu işi sadece para için yaptığını, bir tanesinin kuşlar hakkında bilgisinin benden bile az olduğunu, bir tanesinin de beni yanlış yönlendirdiğini gözlemledim. Sanki kedi ve köpeklerden daha iyi para kazandıkları için kuşları önemsemiyorlar gibi. Bursa'da ikamet ediyorum. Kuşlar hakkında bilgisi olan bir hekim tanıdığı olan paylaşırsa çok sevinirim.

Uludağ üniversitesi veterinerlik fakültesine göstermeyi deneyebilirsiniz.

Orası tam cehennem. Röntgen çektirmek için 3 gün arka arkaya gittim yetkili birini bile bulamadım. İlgilenmediler sağolsunlar. Dediğim gibi konu kuş olunca hele ki muhabbet kuşu olunca can olarak değil satılacak mal olarak gözüküyor sanırım. Teşekkür ederim ilginiz için. Çözüm bulabilirsem paylaşacağım.

Geri