Sık sık ağzını açıp-kapatıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan küb_ra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

küb_ra

Meraklı Üye
Merhaba 6 aylık dişi muhabbet kuşum var birkaç gündür ağzını sık sık açıp kapatıyor genelde uçtuktan sonra yapıyor ama kafestedir yaparken gördüm bronşit A astım falan mı oldu acaba???
Sıcaklığı için yapmıyor bence odası o kadar sıcak değil
yardımcı olur musunuz ☹

Videosunu ekledim buraya
https://streamable.com/jpylm

Son düzenleme:
uçtuktan sonra yapıyorsa nefes nefese kalmıstır. Hırıltı falan gelmiyorsa sorun yoktur bence. Benim kuşlar da jumbo 2 tur uctuktan sonra nefes nefese kalıyorlar. Tespih çeken ninem gibi ağzını açıp kapatıyorlar :D

benimde jumbo yavru kuşum var ilk zamanlarda bende çok korkmuştum hasta diye böyle nefes mi alınır diyordum kendi kendime alınıyormuş öğrenmiş oldum.

uçtuktan sonra yapıyorsa nefes nefese kalmıstır. Hırıltı falan gelmiyorsa sorun yoktur bence. Benim kuşlar da jumbo 2 tur uctuktan sonra nefes nefese kalıyorlar. Tespih çeken ninem gibi ağzını açıp kapatıyorlar :D
Ama saddce uçtuktan sonra yapmıyor şuan avizede gem kendine bakıyor avizeinin aynasından gelde ağzını öyle yapıyor solunumunda birşey mi var bilemedim

benimde jumbo yavru kuşum var ilk zamanlarda bende çok korkmuştum hasta diye böyle nefes mi alınır diyordum kendi kendime alınıyormuş öğrenmiş oldum.
Ama böyle nefes almıyordu işte ne kadar yasada böyle yapmazdı 3 aydır bakıyorum birkaç gündür böyle

Benim 2 kuşum da uctuktan sonra böyle yapıyor bir sıkıntısı yok kaygılanmayın. Baksanıza nasıl da canlı duruyor maşallah. Hasta olsa kabarık yerinde dururdu. Hem astım falan olması için inlemesi, nefesinden hırıltı gelmesi lazım.

Benim 2 kuşum da uctuktan sonra böyle yapıyor bir sıkıntısı yok kaygılanmayın. Baksanıza nasıl da canlı duruyor maşallah. Hasta olsa kabarık yerinde dururdu. Hem astım falan olması için inlemesi, nefesinden hırıltı gelmesi lazım.
Ya evet neşesi yemesi uçması falan yerinde sorun yok ama sadece uçtuktan sonra yapmıyor ve daha önce yapmazdı aklıma takılan bu aslında neyse biraz zaman geçsin bakalım umarım dediğiniz gibidir Teşekkürler ilginiz için ☺️

Geri