Sürekli Kafes Tellerine Sürtünüyor

Ahmet Talha

Yeni Üye
Kuşum 2 gündür kafes tabanındaki yansıması ile konuşuyor biraz alışıp hareketlendi ama kaşınıyor, tüy oldu kafesin etrafı hep. Çırpınıyor birazcık kanatlarını sırtına doğru geriyor ara sıra. Kafasını fln da sürüyor tellere. Biraz bakındım acaba parazit mi var diye bir şey göremedim. Uzak duruyor benden 2 günden bu yana. Gerçi 4 gündür bizde ama parmağıma çıkıyordu 1 ve 2. Günde. Yaz ayı olduğu için acaba tüye mi giriyor diye düşündüm. Acemi olduğum için çok anlamıyorum. Paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20180621_080211.jpg
    IMG_20180621_080211.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20180621_080203.jpg
    IMG_20180621_080203.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20180621_080153.jpg
    IMG_20180621_080153.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 62
Sanki minik minik tüy kapsülleri var başında. Tüye giriyor olabilir. Banyoluk takın, banyo suyunun içine de iki damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.

Sanki minik minik tüy kapsülleri var başında. Tüye giriyor olabilir. Banyoluk takın, banyo suyunun içine de iki damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.
Valla her tarafı tüy yaptı kafesinin çevresi daha yeni olduğu için banyolu almadım da olmazsa bugün çıkıp bulayım. Elime de gelmiyor acaba parazit var mı diye meraklaniyorum.

Hep mi sarı? Gözünde sulanma oluyor mu bir de kaşırken gözünü de sürekli sürtüyor mu?
Gözünü sürttüğünü hiç görmedim. Veterinere götürdüm kansızlık var kuşta dedi. Sade darı veriyordum meyveli olanını verdi onu aldım. Kafesini temizledim parazit spreyi sıktım kenarlarına suyunu tazeledim daha 1 gündü ama. Vitamin ver çok yorma kuşu dedi. Sulanma olduğunu da görmedim ayrıca. Çok üzüldüm daha 4 gündür bende hasta olmuş hemen. Bakamamışım diye...

Gözünü sürttüğünü hiç görmedim. Veterinere götürdüm kansızlık var kuşta dedi. Sade darı veriyordum meyveli olanını verdi onu aldım. Kafesini temizledim parazit spreyi sıktım kenarlarına suyunu tazeledim daha 1 gündü ama. Vitamin ver çok yorma kuşu dedi. Sulanma olduğunu da görmedim ayrıca. Çok üzüldüm daha 4 gündür bende hasta olmuş hemen. Bakamamışım diye...
Veterinere yeni gitti sanırım. Geçmiş olsun gelişmeleri bize yazın.

Geri