RESIMLI Muhabbet kusumun burnu tikali kuyrugu atiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bidikcim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bidikcim

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Muhabbet kusum 9 yasinda. Yaklasik 2-3 aydir devam eden kuyruk atmasi ve burun tikanikligi var. 1-1.30 ay once sarimsakli su yontemini denemistim 1 hafta boyunca ama iyilesmedi. Onceden 3-4 kez antibiyotik kullandigi icin daha fazla antibiyotik vermek istemiyordum ama baska secenegim kalmadi suan sanirim. Burnu tikali ama kurdanla denedigimde acamadim cunku ortaligi kaldiriyor. Daha cok kuru tikaniklik var burnunun ustunde sanirim. Bir de nefes alirken kuyrugu atiyor ve nefes alirken zorlaniyor ses cikariyor arada sirada sanirim burnu tikali oldugu icin ama cok halsiz degil, normal durumda hep hareketli olmustur zaten Bidik. Tuylerini falan da kabartmiyor normal durumda. Suan evde Neoterramycin vardi ona basladim bugun suluguna kattim.
Sizce hastaligi nedir? Hangi ilaclari kullanmam gerekir? Ve burun tikanikligi icin acmaya calismaktan baska ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_2521.JPG
    IMG_2521.JPG
    683.5 KB · Görüntüleme: 153
Kürdan denemeyin çok tehlikeli.Çay bardağı kadar suya 1 tatlı kaşığı tüz koyup karıştırın.Daha sonra kulak çöpü yardımıyla bu tuzlu sudan bir iki damlatın burun deliğine.Tuzlu su tıkanıklığı açacaktır.Daha sonra bir damla da temiz su damlatın ki burnu durulansın kuşun.Burnu açıldıktan sonra da kuşu gözlemleyin.Nefes alması nasıl,kuyruk atmaya devam edio mu,hırıltı var mı vs die.Varsa mecbur antibiyotik tedavisi.Neo-terramycin öyle çok ağır bi ilaç da değildir,bence kullanmaya devam edebilirsiniz.Ya da bi veterinere danışırsınız.Geçmiş olsun

cok tesekkurler yardiminiz icin fakat bazi
yerlerde tuzlu su vermeyin cok tehlikeli hayvani oldurebilir bile diyorlar kafam cok karisti

Geri