Probiyotik ve vitamin aynı anda suya karıştırılır mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan _alper_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_alper_

Meraklı Üye
Arkadaşlar Selam,

Probiyotik ve vitamin kompleksini aynı anda suya karıştırabilir miyiz? Ürünler diezym 256 ve nekton s. Şu ana kadar pek iyi bakilmamis 4 yaşlarında bir kus için kullanacağım o yüzden bir an önce eksiklerini kapatmasını istiyorum. Bunun için aynı anda karıştırıp vermek istiyorum.

Merhaba ben diazyme 256 + multivitamin + asidi kaçırılmış maden suyu ile kullanıyorum bi sıkıntı görmedim , sadece iki günde bir yada üç günde bir; hasta kuşlar varsa günlük tazele birley olmaz nekton s ve e üretim için diye biliyorum kuşlar hastaysa eğer multi vitamin kullan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayrıca maden suyunu 3-4 gün ağzı açık şekilde bekleterek ve içine iki katı su ekleyerek sulukta probiyoritik be multi vitaminle kullanıyorum, asidinin kaçtığından emin olup kullanın , mineral ihtiyacını maden suyundan vitaminini multi bitaminden, yararlı mikroorganizmaları ve bağışıklık içinde prebiyotik katıyorum yani hiç bir dıkıntı yaşamadım tek çift üzerinde kullandım.

Diazyme 256 sayesinde kuşlar az yem yemeye başladı fakat baya hareketliler süperler deyim size eskiden çok tüketiyolardı , probiyotik yemden aldığı verimi artıdığından belki az temesi bile yetior bunu bariz farkettim aldığın yemler uzun gitmeye başladı

Merhaba ben diazyme 256 + multivitamin + asidi kaçırılmış maden suyu ile kullanıyorum bi sıkıntı görmedim , sadece iki günde bir yada üç günde bir; hasta kuşlar varsa günlük tazele birley olmaz nekton s ve e üretim için diye biliyorum kuşlar hastaysa eğer multi vitamin kullan

Sağol hocam kendi kuşumda bir gün diazyme bir gün nekton s veriyorum. Dediğinize göre en azından kısa bir süre için bir arada vermemde sakınca yok, bahsettiğim diğer kuş şu ana kadar yem ve sudan başka bir şey görmedi diye düşünüyorum onun için bir an önce eksikleri kapansın istiyorum. Nekton E üretim amaçlı Nekton S multivitamin, mineral, amino asit ve eser element içerin bir kompleks.

Aynı anda katmanızda sakınca yok. 3 gün ikisini verin sonra uzun bir süre sadece probiyotik.

Aynı anda katmanızda sakınca yok. 3 gün ikisini verin sonra uzun bir süre sadece probiyotik.
Tamamdır hocam. Şu şekilde uygun mu sizce?. ilk 3 gün ikisi birden daha sonra 4 gün probiyotik. Ardından düzenli olarak haftada 3 gün nekton s 4 gün diazyme.

Son düzenleme:
Nekton e nin bariz etkisini gördünüzmü bende düşünuüorumda

ben kullanmıyorum hocam nekton e sadece üretim için kullanıldığını biliyorum. zaten kuşum tek sürekli düz tellere tırmanıyor birde nekton e vermeyim :cool:

Nekton s in talimatında her gün verilebilir yazıyor özellikle yumurta ve yer değişikliği yapilan kuşlar da günlük dozaj iki katı verilebilir diye talimat da var ben kendi kuşlarıma şu an nekton s her gün veriyorum haftada 1 gün de sirkeli şu ve bir gün ara ile dizeyim 256 veriyorum aynı sulukdan yumurta almak istediğim çiftler e de nekton e ekliyorum sadece tüye giren takımlarda b vitamin ekliyorum diğerlerine de haftada 2 kere b vitamin veriyorum

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nekton s in talimatında her gün verilebilir yazıyor özellikle yumurta ve yer değişikliği yapilan kuşlar da günlük dozaj iki katı verilebilir diye talimat da var ben kendi kuşlarıma şu an nekton s her gün veriyorum haftada 1 gün de sirkeli şu ve bir gün ara ile dizeyim 256 veriyorum aynı sulukdan yumurta almak istediğim çiftler e de nekton e ekliyorum sadece tüye giren takımlarda b vitamin ekliyorum diğerlerine de haftada 2 kere b vitamin veriyorum

Aşırı yüklenme derim. Her gün değil de haftada 2-3 gün ver. Hastalık ihtimali ve belirtisi yoksa sirkeli suyu daha nadir ver. Sularını hergün değiş ve sulukları 3 günde bir dezenfekte et. En azından yıka. Kafeslerde asla nem olmasın. Kuru tut.

Aşırı yüklenme derim. Her gün değil de haftada 2-3 gün ver. Hastalık ihtimali ve belirtisi yoksa sirkeli suyu daha nadir ver. Sularını hergün değiş ve sulukları 3 günde bir dezenfekte et. En azından yıka. Kafeslerde asla nem olmasın. Kuru tut.
Hocam ozaman nekton s prebiyotik haftada 3 gün vereceğim kalan 4 gün de haftada 1 tanesi taze sirkeli olmak üzere taze su vereceğim bu arada her gün taze olarak veririm ise gitmeden sularını ve her gün temiz şu ile.fircalayarak yıkarım ve haftada 1 kere 15 çamaşır su lu suda 15 20 dk bekletirim sonra iyice temizleyip tamamen kuruturum bu esnada 2. Takım 100 ml lik suluklarla taze su veririm şöyle bir durum var sadece e vitamini yüklemesi yapacağım zaman mecburen 4 haftalık kürü uygulamam gerekecek yeni çiftlerimde özellikle birde nekton s yerine kullanabileceğim daha uygun bütçeli bir multi vitamin markası onerebilirmisinjz amino asitler iceren

Mybest pet olabilir. Dostpet olabilir. Bence siz omnivit , mutavit veya nekton’a devam edin.

1 LT suya probiyotik ve multivitamin koyup kapağını kapadım. bu su kaç gün dayanır yoksa az az günlükmü yapmak gerek.

Geri