popoda yağ toplama

Deniz kaya

Yeni Üye
merhaba 4 buçuk yıldır baktığım kuşum hasta. poposunda önceden beri yağ bezesi mi denir öyle birşey var dün kuşçuya götürdüm ur gibi bir şey dedi organlarını bitiryormuş falan. şuan kuşum iştahsız, ötmüyor ve sürekli uyukluyor. ne yapmam lazım

Bu tedaviyi uzun dönem olarak uyguayın. Videoda ayrıntılı şekilde anlatılıyor.
ardından bu tedaviyi de yapınız. Arada bir hafta boşluk olsun.
uzun zamandır kuşum bildiğiniz çiş yapıyor ama son bir kaç gündür böyle eğer şifa olacaksa sebebi buysa ilacı alırız

Çiş değildir sulu dışkılıyordur. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

ggggg.jpg
Çiş değildir sulu dışkılıyordur. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?
img_20191007_141511-jpg.42607

Ekli dosyalar

• IMG_20191007_141511.jpg
    IMG_20191007_141511.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 647
Kuşu bi veterinere goturmenizde fayda var çünkü durumu hic iyi gözükmüyor sabaha çıkmayabilir

Kuşu bi veterinere goturmenizde fayda var çünkü durumu hic iyi gözükmüyor sabaha çıkmayabilir
buradaki veterinere gittim şimdi kuşlardan anlamıyorlar ilacı satmıyorlar ne yapacağımı bilmiyorum. başka yerlere bakacağım artık yinede o kadar ümitsiz olmak istemiyorum.

Yağ bezesinden bağımsız bir problemi olabilir. Kuşta hasta kabarıklığı var ve dışkıları kötü. Aceleci davranın. Ağzı kokuyor mu? Kusma var mı? Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?
Kuş asla aç kalmamalı. Mutlaka bir şekilde besleyin. İlaç tedavisi gerekiyor.

Cevap yazan herkese çok teşekkür ediyorum, bugün veterinere gittim ve sulphamezathine 16 diye bir ilaç aldım koksidiyoz diye bir hastalık için ve kuruma olabileceğini söyledi onun içinde BİTERAL adında bir antibiyotik tablet verdi nasıl kullanmam gerektiğini söyledi elimden geleni yapmaya çalışıyorum zorla yemek yedirmeye çalışıyorum inşallah bu ilaçlar kuşuma şifa olur. Onu kaybetmek istemiyorum.

Geri