Popo traşı

erayaksun1907

Meraklı Üye
Çift bir takım kuşum var. İkisininde ilk çiftleşme deneyimi olacak. Popo traşı yapmam şart mı ? çünkü baya alıştılar ortama ürkütmek istemiyorum. Traş yapmadan sperm aktarımı yapabilirler mi ?

rica ederim gereksiz birşey popo tüyü kesimi genelde ilk yumurta boş çıkınca yaparlar ama popo tüyünü kesmek yine alakasız bi yöntem benim kanaatimce :D

Popo tüyleri yumurta zamanlarında zaten dökülüyor diye okudum forumda.

evet benim tavsiyem popo tüylerini kesmek değilde yumurtlarken yumurta kalırsa poposunda kuşunuza nasıl yardımcı olmanız gerektiğini şimdiden araştırmak olsun :D

Gereksiz işlere girişmeyelim, doğada traş olmadan çiftleşmem diyen hayvan görmedim. YouTube’da kanal açan zaten konu uzmanı olmuş...
teşekkür ederim . Dediğim yanlış anlaşılmasın lütfen. Kuşlarım için herşeyi en iyi şekilde yapmak istiyorum. başka bir sebebi yok

Size tavsiyem YouTube'dan sadece Ayhan otcuoglu nu takip edin kendiside Super moderatör zaten forumda

1- Düz ağızlı suluklardansa derin ağızlı suluklar kullanmanız daha iyi olur. Kuşlar için daha rahat oluyor.
2- Kullandığınız gaga taşı galiba net olarak göremedim ama gaga taşı yerine kalamar kemiği kullansanız daha iyi olur.
Onun dışında mükkemmel bir kafesiniz var umarım kuşlarınızın ömrü uzun olur.

1- Düz ağızlı suluklardansa derin ağızlı suluklar kullanmanız daha iyi olur. Kuşlar için daha rahat oluyor.
2- Kullandığınız gaga taşı galiba net olarak göremedim ama gaga taşı yerine kalamar kemiği kullansanız daha iyi olur.
Onun dışında mükkemmel bir kafesiniz var umarım kuşlarınızın ömrü uzun olur.
Kalamar kemiği mevcut. kafesin sağında tellere sıkışıtırdım fotoda görünüyor. Gaga suluğu var ama hiç kullanmıyorlardı bende çiftleşecekleri için kalabalık etmesin diye çıkardım.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. saygılar.

Geri