Popo kısmında şişlik?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mavisbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mavisbey

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce muhabbet kuşumun poposunda şişlik oluşmaya başladı diye konu açmıştım buraya sonrasında veteriner hekime götürdüm fakat kist olabilir dedi çok anladıklarını sanmıyorum ilgi pek yoktu ilaç yazdı aldım kullandık ama iyice büyümeye başladı şişliği ve bugün daha kötüleşti. Çok güzel konuşan 8 yıllık kuşum 1 aydır konuşmayı kesti uçma gücü zayıfladı yükselemiyor halsizliği var tüylerini kabartıyor ve popo kısmını fazla kaşıyor. Neşesi yok yani kısaca :( ne yapmam gerekiyor anlayan arkadaşlar lütfen söyleyin konuşmasını falan geçtim ama bu şişlik beni çok korkutuyor fotoğraf ekledim. Şiş kısım dokununca yumuşaklık hissediyorum sertlik yok. Bu arada dışkılamada sorunu var yapamıyor birikiyor orda ıslak pamukla ben temizliyorum devamlı :(

Ekli dosyalar

• 20230714_230429.jpg
    20230714_230429.jpg
    649.5 KB · Görüntüleme: 22
Bunun tedavisinin ilaçla olduğu kısım geçeli çok olmuş. Acilen kanatlı veterinerine götürülüp kitlenin halledilmesi lazım. İşlemden sonra 1 gün içinde kuş eski haline dönmeye başlar.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ama maalesef şişlik için profesyonel destek almalısınız buralardan çözüm bulamazsınız.
Poposunda dışkı birikiyorsa kabız olmuştur ya da şişlik baskı yaptığından zorlanıyordur. Bu sorun için poposuna 2 damla zeytinyağı damlatın ve biraz yeşillik verin.

Geri