Piskojisi bozuk muhabbet kuşu !!

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Usam024
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Usam024

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar, geçen aylarda bir yakınımda 2 adet muhabbet kuşu vardı fakat dışı kuş kızgınlık döneminde olduğu için erkek kuşu vuruyor yem yedirmiyor kafasinda neredeyse tüy bırakmıyordu bende bakamayan akrabamdan erkek kuşu ayirip aldım, fakat kuş bambaşka bir hale geldi sadece sıcak yerlerde duruyor geceleri kafeste karanlıkta uğraşıyor gündüz paso yatiyor elde herhangi bir örtünün altında yani sıcak nereyi bulursa orda yatiyo ve ötmüyor hastada değil her çeşit yem aldim ilgilendim ama yok tuhaf bir hayvan neler önerirsiniz. Dışkısı da soranlar için normal

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220308-000252~2.png
    Screenshot_20220308-000252~2.png
    466.3 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20220308-000258~2.png
    Screenshot_20220308-000258~2.png
    705.5 KB · Görüntüleme: 17
Kuşun bulunduğu ortam soğuksa üşüyor olabilir. Kuş yavru gibi duruyor bu yüzden de korkuyor da olabilir. Şimdiye kadar yanında başka bir kuş varsa şimdi yalnız kaldı bu yüzden de güvenli yer arıyor olabilir.

Kuşun bulunduğu ortam soğuksa üşüyor olabilir. Kuş yavru gibi duruyor bu yüzden de korkuyor da olabilir. Şimdiye kadar yanında başka bir kuş varsa şimdi yalnız kaldı bu yüzden de güvenli yer arıyor olabilir.
Yeri sıcak şuan bu yorumu yazarken bile avucumun icerisinde duruyor yanından ayırdığım diğer kuş neredeyse öldürecekti yani yaş olarak ta neredeyse 7-8 aylık diye tahmin ediyorum

Yemekle de arası çok yok mama falan önerirmisiniz acaba ?

Yeri sıcak şuan bu yorumu yazarken bile avucumun icerisinde duruyor yanından ayırdığım diğer kuş neredeyse öldürecekti yani yaş olarak ta neredeyse 7-8 aylık diye tahmin ediyorum
Yemekle de arası çok yok mama falan önerirmisiniz acaba ?

Bana göre kuşunuz 2,5 - 3 aylık. Kendini korunmaya muhtaç his ediyor ve sizden destek istiyor.

Ben hiç kullanmadım ama bu mamayı öneriyorlar. Bu 500 gr olanı 250 gr olanı da var. Denemek için kullana bilirsiniz.

https://www.trendyol.com/cede/tum-k...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.53.4

Kuş yavru ve diğerinden ayırdığınız için muhtemelen böyle yapıyor kendinize alıştırın ya da isterseniz yanına bi yavru eş daha alın

Geri