Petshopta yıpranmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YILDIRIM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YILDIRIM

Yeni Üye
2 yıldır erkek m.kuşum var (Paşa). Bi dişi almak istedim petshoptan aldım Beyaz kırmızı gözlü ama tam albino değil, başında, kanat üstünde sarı tüyleri var (Limon).
Arkadaşlar limon kafeste dura dura uçmayı unutmuş resmen inişlerinde dengesini kuramıyor, ve boynunun altı şişmiş yağ bağlamış olabilir diye düzenli olarak hergün uçuruyorum şimdi daha iyiye gidiyor, 1- yağ bağlaması dışında başka bir şey olabilirmi?
Kafeste diğer kuşlar eoey bi hırpalamış belliki kuyruk son tüyü yer yer dökülmüş, 2- bu kendisi düzelirmi Yoksa o tüyü çekeyim mi ? CAnı yansın istemiyorum ama başka yolu yoksa yapcam mecbur.
İllaki yavru versinler derdim yok ama yinede yuva almıştım ama folluk yok içinde, 3- folluk olmazsa ne olur almalı mıyım?

Ekli dosyalar

• 0BFB4DCC-8446-4B38-8DFA-ECCA1862A989.jpeg
    0BFB4DCC-8446-4B38-8DFA-ECCA1862A989.jpeg
    341.7 KB · Görüntüleme: 35
  • 879A30F6-5AC0-4B5A-AB14-C38BBD2A8CD3.jpeg
    879A30F6-5AC0-4B5A-AB14-C38BBD2A8CD3.jpeg
    262.8 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba ben de kuşumu ilk aldıgımda cok yıpranmıştı ve tüyleri kirli poposuna dışkı yapısıktı ben sadece suyuna vitamin koydum yemini şu bol çeşitli olan özel yemlerden aldım ve her gün 2 3 saat kadar saldım kafesini de gün aşırı temizledim bir de kıyıdan köşeden fırtlayan tüylere dokunmayın kendileri düzeltiyorlar benimkinde öyle bir tüy yaklaşık 15 20 gün durmuştu sonra kendiliğinden midir minnoş mu yaptı bilmem düştü tüyleri değiştikce daha temiz ve sağliklı olurlar biraz zaman gerekli sadece benimki maşallah şimdi çok sağlıklı 2 ay önce 1 yaşına girdi biraz bakım ve ilgiyle toparlar inşallah sizinki de

ilgiyi eksik etmiyorum zaten ilk gününe göre şimdi çok iyi, teşekkür ederim:)

Beslenmelerine dikkat edin, tüy gelişimi için protein ve B vitaminine ihtiyaç duyarlar, ayrıca E vitamini ve doğrudan göreceği güneş ışığının faydası olur.

Geri