Parmağımda durmuyor

Orhanrrt

Yeni Üye
Merhaba,kuşum artık elime alıştı ama saldığımda sadece perdeye ve klımaya konuyor başka yere konmuyor sadece klımanın üstündeyken elime geliyodu şimdi yaklaştığım an hemen perdeye kaçıyo elime geldiği zaman 1 saniye durup tekrar uçuyo yani eskiden elimde daha uzun kalırdı şimdi kuş elimde durmak istemiyo
Bu belirli yerlere konması ve elimde durmak istememesi için ne yapabilirim

Avucuna az yem al yanına yaklaştır bunu sürekli tekrarla hergün elini yabancı bilmeye başlamışdır belki.

Ilgilenmeyi ihmal etme. Alıngan hayvanlar . Benim kuşum ailede benimle daha çok ilgilenir. Ve mesela kızayım ya da kovayım onu hiç ilgilenmiştim, küser çağırırım gelmez. Almaya çalışırım kaçar gider. 1 2 gün tekrar eder. Ama çok ilgi göster. Adıyla seslen sürekli korkutmadan sevmeye çalış. Daha da alışır yakında. Yem de bir çözüm ama ilgisiz asla bırakma.

Elimden yem yemiyo ne kafes içinde nede dışarda sadece sehpanın üstüne yem koyuyodum orda yiyodu şimdi herşeyden evdeki yaşam ünitesinden televizyondan korkuyo elime geldiği an biryere götürdüğüm an kaçıyo yaşam ünitesine götürcem diye ve kafesine tekrar sokçam diye korkuyo bu korkuları nasıl yenebilir

Elimden yem yemiyo ne kafes içinde nede dışarda sadece sehpanın üstüne yem koyuyodum orda yiyodu şimdi herşeyden evdeki yaşam ünitesinden televizyondan korkuyo elime geldiği an biryere götürdüğüm an kaçıyo yaşam ünitesine götürcem diye ve kafesine tekrar sokçam diye korkuyo bu korkuları nasıl yenebilir
Şahsen ben sizin yerinizde olsaydım, kuş kafesindeyken o korktuğu şeylerin; örneğin televizyonun bulunduğu odaya koyardım kafesi ben de yanında oturup kuşla sakin sakin konuşurdum bu sayede senin ve televizyonun kendisine bir zarar vermediğini zamanla anlar.

Geri