Papağanımın ayağı dolaba sıkışto

Fikomerve

Yeni Üye
merhabalar. Sitede yeniyim umarım mesajımın sizlere ulaşmasını sağlayabilirim. Dün papağanımın ayağı dolaba sıkıştı tırnaktan itibaren yamuk görünüyordu, kopacak sandık. Vet hekime götürdük sabit durmadığı için röntgen çekemedik ve ayağı ince olduğu için bandajla sabitleyemedik de. Muhtemelen orası kangren olacak düşecek dedi hekim. Sabah akşam antibiyotikle ağrı kesici verdi. Batikonla da günde 4 kez dezenfekte ediyoruz. Basışta, yürümede sorun yok ama sabit durduğunda basmamayı tercih ediyor. Tünekteyken de öyle. Süreçle ilgili hiçbir şey bilmiyorum ne yazık ki biraz şiş ayağı elbette muhtemelen iltihaplanma yapıyor. Antibiyotiği henüz 1 kere kullanabildik. Bilen aydınlatabilirse çok rahatlayacağım. Antibiyotik, dezenfektan yeterli olacak mı sizce? Hiç başınıza geldi mi?

Merhaba,

Kuşunuzun son halinin videosunu atar mısınız,ayağını görelim. Yukarıdaki siteyi kullanabilirsiniz.
Bu arada gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi? Kuşlar için kanatlı uzmanlarına gidilmesini öneriyoruz.

Şu an elektriklerimiz kesik gündüz çektiğim bir fotoyu yüklemeye çalışıyorum. Dün geldi zaten başımıza. Üni hastanesine götürmüştüm açıkçası içinde hayvan hastanesi bölümü var. Başka bir klinikteki hekim ben anlayamıyorum ilgilenemem demişti. Ünidekiler öyle bir uyarıda bulunmadı açıkçası.

Şu an elektriklerimiz kesik gündüz çektiğim bir fotoyu yüklemeye çalışıyorum. Dün geldi zaten başımıza. Üni hastanesine götürmüştüm açıkçası içinde hayvan hastanesi bölümü var. Başka bir klinikteki hekim ben anlayamıyorum ilgilenemem demişti. Ünidekiler öyle bir uyarıda bulunmadı açıkçası.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Yüklenemiyor çok bekletiyor. Şöyle izah edeyim hekimin kopacak dediği yer şu an olması gerektiği gibi düz görünüyor. Hafiften şişlik de var iltihap kaynaklı o yüzden mi düz görünüyor bir fikrim yok. Hani odun gibi derler ya o şekilde :/ . Parmağıma aldığımda kavrayabiliyor nispeten. Henüz 1 kere antibiyotik kullandık. Çeşitli yemlerle destekliyorum, besinden düşsün istemiyorum. Sürekli kafama konuyor üstümde uyuyor. Uçmasında, yürümesinde bir aksaklık görmüyorum ama temas arıyor gibi sürekli

İstanbuldayım. Biraz ağır yükleniyor kusura bakmayın.

İstanbul Anadolu Yakası
Red Kit Pet ve Kuş Veteriner Kliniği,
GALAKSİ PET ve KUŞ VETERİNER KLİNİĞİ,
Ümraniye Vetumay Pet ve Kuş Veteriner Kliniği

Avrupa Yakasındakiler
Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezi,
Şirinvet pet ve kuş veteriner klinik,
Meydanpark Pet Kuş Veteriner Kliniği

Vetform Klinik Gözde hocayı tavsiye ederim,yakınsanız buraya muayene ettirmenizi öneririm 👍🏻

Şirinvet bana en yakın olanı. Birkaç gün daha durumunu gözlemleyip gideyim olmazsa. Çok teşekkür ederim böyle klinikler olduğunu bilmiyordum. Her vete de sormak zorunda kalıyorum papağana bakıyorlar mı diye

Geri