Oğlumun nesi var anlayamadım?? Çok korkuyorum

Minikfondip

Yeni Üye
Oğlumun nesi var? Tüye girdiği için mi böyle yoksa bir sorun mu var? 2 günde bir parazit spreyi kullanıyorum suyuna vitamin de damlatıyorum. Ama yüzü çok kaşınıyo ve banyo yaptıktan sonra tüyleri bu hale geldi. Çok hareketli sürekli konuşuyor . Hareketlerinde aksi bi durum yok ama kaşınması ve tüylerinin durumu beni çok korkutuyor

Ekli dosyalar

• 15282903246231445101837.jpg
    15282903246231445101837.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 62
Tüylerinde ne var? Ben bir sorun göremedim. Sürekli sprey kullanmayın. Banyo yaptırın, banyoluk takın içine de iki damla elma sirkesi katın suya. Onla yıkansın. Hem sıcaklar geldi banyo rahatlatır.

Muhabbet kuşları günün bir çoğunu tüylerini düzelterek geçiriyor zaten.Spreyi hafta veya 2 hafta da 1 kez kullanmanız yeterli,havalar şuan sıcak oldugu içinde 2-3 günde bir banyoluk takın serinler.

Muhabbet kuşları günün bir çoğunu tüylerini düzelterek geçiriyor zaten.Spreyi hafta veya 2 hafta da 1 kez kullanmanız yeterli,havalar şuan sıcak oldugu içinde 2-3 günde bir banyoluk takın serinler.
Kanatları sürekli açık halde duruyor. Sanki sıcaklamış gibi ama birkaç kişiye sordum tüye girdiği için yapıyor olabilir dedi ama emin olamıyorum. Bir de bugün çok hareketliydi sürekli öter normalde ama banyodan sonra nerdeyse hiç ötmedi korkuyorum bir şey mi oldu diye. 2 gün önce de şehir değiştirdik malesef bagajda gelmek zorunda kaldı. Bagaj klimalıymış üşütmüş de olabilir sanki. Arada kuyruğunu sallayıp sadece su yapıyor.. Ne yapmalıyım

Tüylerinde ne var? Ben bir sorun göremedim. Sürekli sprey kullanmayın. Banyo yaptırın, banyoluk takın içine de iki damla elma sirkesi katın suya. Onla yıkansın. Hem sıcaklar geldi banyo rahatlatır.
Tam çekemedim resmini.

Ekli dosyalar

• IMG-20180606-WA0015.jpeg
    IMG-20180606-WA0015.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Kanatları sürekli açık halde duruyor. Sanki sıcaklamış gibi ama birkaç kişiye sordum tüye girdiği için yapıyor olabilir dedi ama emin olamıyorum. Bir de bugün çok hareketliydi sürekli öter normalde ama banyodan sonra nerdeyse hiç ötmedi korkuyorum bir şey mi oldu diye. 2 gün önce de şehir değiştirdik malesef bagajda gelmek zorunda kaldı. Bagaj klimalıymış üşütmüş de olabilir sanki. Arada kuyruğunu sallayıp sadece su yapıyor.. Ne yapmalıyım

Attığınız fotografta ki açıyla tüyde olup olmadığını anlayamadım fakat eğer kafasının üstünde ki tüyler kapsül şeklindeyde yulaf ve b vitamini takviyesi yapın.Muhabbet kuşları tüydeyken stresli olabiliyor sessizliği bundan olabilir ya da ortam değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir.Kanatları sürekli açıksa 2 sebebi var eğer ortam çok sıcaksa sıcakladığı için ya da dediğim gibi streste yapabiliyor.

Biraz sulu gibi yapıyor

Ekli dosyalar

• IMG-20180606-WA0020.jpeg
    IMG-20180606-WA0020.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 44
Umarım banyoyu siz zorla yaptırmadınız kuşa biraz tüyleri yolunmuş gibi
Tüylerini sürekli kaşıyor veya biryerlere sürtünüyor kuruduktan sonra kayboldu onlar ama ıslanınca farkettim azalma var oralarda. Banyo yapmayı çok sevmiyor ama yolculuk yaptık ve bagajda gelmek zorunda kaldı bagajda köpek de vardı ilaçlamadan önce banyo yapması gerekir diye düşünmüştüm temizlenmesi için

Attığınız fotografta ki açıyla tüyde olup olmadığını anlayamadım fakat eğer kafasının üstünde ki tüyler kapsül şeklindeyde yulaf ve b vitamini takviyesi yapın.Muhabbet kuşları tüydeyken stresli olabiliyor sessizliği bundan olabilir ya da ortam değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir.Kanatları sürekli açıksa 2 sebebi var eğer ortam çok sıcaksa sıcakladığı için ya da dediğim gibi streste yapabiliyor.
Bu şekilde genellikle. Bir de dün gayet neşeliydi bugün sessizleşti ve dışkısı su olmaya başladı. Suyuna vitamin koyuyorum taşı kemiği kumu her şeyi de tam aslında çözemedim bir türlü yapmam gerekeni

Ekli dosyalar

• IMG-20180606-WA0002.jpeg
    IMG-20180606-WA0002.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
Uzun bir süre probiyotik katın suyuna. 3. Gün gelişmeleri yazın.

Geri