Normal mi.?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Disi kusum cumartesi 1.yumurtasini..Dun 2.yumurtasi yapti..yumurtalarin uzerinde yatiyor,sadece disari diskilamak amacli cikip tekrar yuvaya giriyor..Lakin erkek kusta yuvaya giriyor..yuvam buyuk degil..disi kusumun bile kuyrugu yuvaligin icinde havada kalip burkuluyor..erkek kusum da icine girince alan hic kalmiuir...Yumurtalari ezmelerinden endise ediyorun..gerci arada urkutmeden bakiyorum..Saglamlar simdilik ama erkwk kusun yuvaya girmesi normal mi.? Disi gibi uzun sure kalmasa da biraz kaliyor..yuvanin icinden garipten otme sesleri gekuyor ardindan cikiuor..

Sonraki kuluçkada daha büyük bir yuvalık kullanırsın. Erkek kuşla beraber yatmaları normal..
Hmm..tesekkur ederim bilginiz icin..Gercekten bayahi endiselenmistim.. disiminde ilk yumurtasi oldugundan tecrubesizlikten kirabilirler mi falan diye..Normalse iyi guzel :)

Yazık o hayvanlara acıdım.3 kuruş için daracık yuvalıkmı taktın.

Büyük boy yuvalık folluğuyla birlikte 10 tl

Muhtemelen bilmiyordur. Tecrübesizdir. Bilmeyen herkes normal yuvalıkla başladı bu işe. Burdan okumasaydım folluklu yuvalıktan haberdar olmayacaktım ki çoğu yer o zamanlar satmıyordu. Böyle bir şey olduğunu bile bilmiyordu. Ne kadar ön yargılısınız.

Diğer arkadaşımıza cevap vermek gerekirse. Erkeğin yuvaya girmesi daha güzel bir şey. Anne bakmadığı zaman erkek yavrulara bakıyor. Ama girmiyorsa o yavrular bakılmadığından ölüyor. Ne kadar tecrübesiz olsalarda sonuçta yaratılışlarında var. Hiçbir şey olmaz merak etmeyin

Yazık o hayvanlara acıdım.3 kuruş için daracık yuvalıkmı taktın.
3 kuruşluk dediğiniz yuvalık benim aldığım yerde yoktu..yuvalığım 3 senelik..ve asla yumurtlamamışlardı..yumurtlayacakları bilsem zaten büyük alırdım ki benim kuşlarıma ne kadar deger verip harcama yaptığım bellidir..gerek özel mamalar gerekse petshopdan her ihtiyaclarını alıyorum..hesap yapsam onları alöazdım..cevap yazarken biraz daha mantıklı yazmanızda yarar var..

Benim yuvam büyük değil dediysem iki kuşum yan yana duruyor..Yanlız ilk yumurtaları olduğundan mı iki tan yaptı sadece..cumartesı 1.yumurtayı yaptı..2 gün önce 2.yumurtayı yaptı..daha yumurtlamadı..Acaba çıkan yavrular ne renk olur.? Dişim tepeli kuş..Tepeli olma ihtimali ne kadar.?

Ekli dosyalar

• 20170601_185008.jpg
    20170601_185008.jpg
    899 KB · Görüntüleme: 23
  • 20170601_034425.jpg
    20170601_034425.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 22
  • 20170404_152329.jpg
    20170404_152329.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 23
Genelde anne baba veya onların anne baba renklerinde yavrular gelir.
Dişi tepeli değil de perçem diyorlar sanırım buna. Yavrulardan bunun gibi gelme şansı yok denecek kadar az erkeğin kanında tepeli veya perçemli yoksa..
hmm anladım..bana tepeli dediler de ondan öle dedim..perçemmiymiş :) istediğim renkler aslınsa sarı ve beyaz..İnşallah o renklerde olurlar..

Renkleri hiç belli olmuyor. Anne babasının renklerinin yanından gram geçmeyen bile çıkıyor

Geri