Normal bir durum mu.?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşum haddiden fazla kalamar taşı tüketiyor.. Sizce bu normal mi.? Kalamar taşı tüketiyor,ardından su içiyor.. Suda aşırı tüketiyor.. Dışkısı ishal şeklinde değil ama..Normal yapıyor.. Dişi kuşumu yanında erkek kuşta var..Lakin erkek o kadar değil ama dişi inanılmaz kalamar taşi yiyor..Hasta falan değildir umarım.? Neden böyle yapıyor anlam veremedim bir türlü!!

Dıskısıda yakinda büyür ise yumurta baslangici olabilir

Evet sabırsızım..Ama daha çok hasta olmasından endişelendim..Çünkü benim önceki ölen dişim yumurtlamadan önce erkek kuşumla 5 ay rahat eşleşti,gözümüzle bile gördük..Ama eşleşmesine rağmen yumurtlamamıştı..Petshoplara sorduğumda kısır bile olabilir dediler..Ama sonra bir yumurtlamaya başladı,ardı arkası kesilmedi..En sonunda fazla yumurtlamaktan yumurta sıkışmasından altı çıktı ve ameliyat oldu ama 1 hafta dayanabildi sadece..O yüzden demek istediğim bu dişi kuşumda da yumurta istememe rağmen bir şey olur korkusuyla da aynı zamanda istemiyorum..Korkuyla karışık,bir beklenti bende ki..

Şişlik olursa habercisi veya yumurta sıkışması olabilir veteriner kontrol edebilir bazen kalamar kemiği olmadığında yumurta gelişmiyor ve üreme yerinde kuşun sıvı doluyor bu da kuşa zarar verir. Arada bir dinlendirmek en iyisi şimdi diyelim 5 yavru aldınız sağlıklılar hepsi onları başka bir kafese aldıktan sonra 1 2 ay kadar dişiyi dinlendirin derim genelde 2. kuluçkadan sonra dinlendiriliyor fakat bence benim fikrimce 1. kuluçkadan sonra daha iyi olur gibi düşünüyorum.

Şişlik olursa habercisi veya yumurta sıkışması olabilir veteriner kontrol edebilir bazen kalamar kemiği olmadığında yumurta gelişmiyor ve üreme yerinde kuşun sıvı doluyor bu da kuşa zarar verir. Arada bir dinlendirmek en iyisi şimdi diyelim 5 yavru aldınız sağlıklılar hepsi onları başka bir kafese aldıktan sonra 1 2 ay kadar dişiyi dinlendirin derim genelde 2. kuluçkadan sonra dinlendiriliyor fakat bence benim fikrimce 1. kuluçkadan sonra daha iyi olur gibi düşünüyorum.
Mantıklı dinlendirme de,benim ölen dişi kuşum yumurtaları boş çıkıyorken hepsini atıyordum aradan 1 hafta geçmeden tekrar yumurtluyordu yani hiç dinlendirememiştim onu sürekli yumurtladığından..bunda daha çok dikkat edeceğim..

Mantıklı dinlendirme de,benim ölen dişi kuşum yumurtaları boş çıkıyorken hepsini atıyordum aradan 1 hafta geçmeden tekrar yumurtluyordu yani hiç dinlendirememiştim onu sürekli yumurtladığından..bunda daha çok dikkat edeceğim..
Yumurtalar çıkmaya başladığı andan itibaren kızıştırıcı besinleride vermeyin.

Geri