Nefes Alırken Ses Çıkarmaya Başladı

Uurcan17

Yeni Üye
Merhabalar kuşum 7 yaşında. Son zamanlarda böyle ses çıkarmaya başladı. Özellikle sabah başlıyor ve 1-2 saat boyunca böyle ses çıkarıyor bazen geceleri de yapıyor bunun nedeni ne olabilir?

Medya öğesini görüntüle 887

Merhabalar kuşum 7 yaşında. Son zamanlarda böyle ses çıkarmaya başladı. Özellikle sabah başlıyor ve 1-2 saat boyunca böyle ses çıkarıyor bazen geceleri de yapıyor bunun nedeni ne olabilir?

kuş da (CRD) solunum yolu rahatsızlığı var. yarım suluğa mercimek tanesi kadar eritrom katabilirsin. ilaçlı suyu her gün tazeleyerek ver. 5 gün devam et bu şekilde. sonra 2 gün probiyotik, ardından vitamin takviyesi yapmalısın.

kuş da (CRD) solunum yolu rahatsızlığı var. yarım suluğa mercimek tanesi kadar eritrom katabilirsin. ilaçlı suyu her gün tazeleyerek ver. 5 gün devam et bu şekilde. sonra 2 gün probiyotik, ardından vitamin takviyesi yapmalısın.
İlginiz için teşekkür ederim. Eritrom ve probiyotiği veterinerlerde mi bulabilirim acaba?

Benim de yavru kuşumda aynı rahatsızlık var şu an, ben bugün ikinci gündeyim tedavide. Eritrom'u veteriner ilaçları satan ecza depolarından sordurabilirsiniz. Ben önce telefon numaralarına ulaşıp ilacın olup olmadığından emin olmuştum. Probiyotik olarak da bana D-i-azyme 256 önerilmişti. Onu da internetten sipariş edebilirsiniz son kullanma tarihine dikkat ederek tabi ki...

Eritrom'u kullanırken dozunu aşmadan kullanmak çok önemli. Ben prospektüsüne uymaya çalışarak 100cc lik dolu suluğa 0,25 gr şeklinde uyguluyorum...
Antibiyotikli suyun günde 12 saatten fazla kafeste kalmamasına dikkat edin, özellikle sıcaklarda hem etkisini kaybediyor hem de zehirleme ihtimali olabilir diye bir yazı okumuştum...

Geçmiş olsun...

Geri