Neden ciftlesmiyor ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Arges
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arges

Meraklı Üye
Herkese iyi gunler benim besledigim ciftim disi baya kizgin erkek ise orali bile degil disi resmen ciftlesmek icin saldiriyor bazen erkegin kanadina ayak bile atiyor ama erkek kacip tellere tirmaniyor. Damizlik bulamadim petshopta yasli bi kus vardi almak istemedim ureticiler de ise yaramayan erkekleri elden cikarma pesinde . Sadece erkegi kizistirmak icin neler yapmam lazim ??

IMG_20180315_133714.jpg IMG_20180315_133754.jpg IMG_20180315_133043.jpg

Havuç kızışma için öncülerdendir ve bal Bulundukları ortamın temiz olmaması, Kaliteli ve taze yem kullanılmaması, Kuşlara yeterince uyku vakti tanınmaması ( muhabbet kuşları günde 10-12 saat uyurlar bunu da daha çok gece gerçekleştirirler. Bulunduğu ortamın gece sessiz olması ve onları rahatsız edici ışık miktarının bulunmaması gerekmektedir. Aksi taktirde strese girerler), Muhabbet kuşları sevecen ilgiden hoşlanırlar. İlgisiz davranıyorsanız. Nasıl biz insanlar duygusal olarak ilgisizliği hissediyorsak o varlıklarında bir kalbi olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Havuç kızışma için öncülerdendir ve bal Bulundukları ortamın temiz olmaması, Kaliteli ve taze yem kullanılmaması, Kuşlara yeterince uyku vakti tanınmaması ( muhabbet kuşları günde 10-12 saat uyurlar bunu da daha çok gece gerçekleştirirler. Bulunduğu ortamın gece sessiz olması ve onları rahatsız edici ışık miktarının bulunmaması gerekmektedir. Aksi taktirde strese girerler), Muhabbet kuşları sevecen ilgiden hoşlanırlar. İlgisiz davranıyorsanız. Nasıl biz insanlar duygusal olarak ilgisizliği hissediyorsak o varlıklarında bir kalbi olduğunu unutmamamız gerekmektedir.
Havuclu mama verdim bulunduklari odada onlardan baska kimse yok ben ilgileniyorum o kpss ye hazirlaniyorum isik da 6 dan sonra kapali oluyor ayirma yonteminide denedim

Kafeste yuvalık takılı mı

O zaman siz farkında olmasanizda rahatsız ediyorsunuz bence bu takımdan yavru alınır

Onlari farkli bi odaya alacam yem temizlik disinda ugramiyacam bu sekilde deniyecem
Kuşlar genelde sabah çiftleşir ve vermiş tünelde ciftlesmez sizin görmediğiniz zaman yuvalikda çiftleşme olmuş olabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar genelde sabah çiftleşir ve vermiş tünelde ciftlesmez sizin görmediğiniz zaman yuvalikda çiftleşme olmuş olabilir

Onlara yeni kafes yaptim dort goz buyuk ortalarda tahta var kafes bitsin birbirlerini gorneyecek sekilde iki hafta ayiracam eger birlestirdigimde ciftlesme olmazsa ikisine ayri es alacam

Onlara yeni kafes yaptim dort goz buyuk ortalarda tahta var kafes bitsin birbirlerini gorneyecek sekilde iki hafta ayiracam eger birlestirdigimde ciftlesme olmazsa ikisine ayri es alacam
Anlattıklarınız göre çok iyi eşler bence 15 gün değil.biraz daha uzun zaman verin onlara bu arada imanınıza varsa bir takım daha alin sürü psikolojisi ile daha rahat urerler

Geri