Neden ölmüş olabilir?

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
7 yumurtadan 6 yavru çıktı bugün ortanca yavrulardan biri ölmüş üzücü bir durum anneside babasıda besliyordu dokunamamdan rahatsızda olmuyorlardi
DSCPDC_0000_BURST20180325144739376.JPG
DSCPDC_0002_BURST20180325144739376.JPG

Birçok sebebi olabilir. Hangi birini yazalım. Kuşlara probiyotik desteği verin. Faydası olur.

Salgın hastalık olabilir mi? Virkon S ile detaylı temizlik yaptım

İyi yapmışsınız. Hastalık olma ihtimali var tabi eveveynlerin dışkısını paylaşın.

Ebeveynlerin dışkısıni atarım ama yeni başlayan ciddi olmayan bir ishal sorunu gözlemledim aspirin vericem

DSC_0012.JPG

Lütfen yardım edin bir yavru daha öldü ilk yavru tecrübem noluyor anlamadım gidiyorlar pepese lütfen yardımcı olun
DSC_0012.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0010.JPG

Ekli dosyalar

• DSC_0011.JPG
    DSC_0011.JPG
    4.4 MB · Görüntüleme: 10
En azından fikri olan fikrini söylesin goren fikri olmayanda üstlere taşımak için yardımcı olsun lutfen

Ebeveynlerin ve yuvalıktaki yavru kuşların dışkısını paylaşın dedim önemsiz bir ishal diye geçiştirdiniz. Müneccim miyiz size nasıl yardımcı olacağız ?

Kurumaya baktım göğüs kemiği falan keskin değil aksine kursaktan dolayı baya yumusak

Petshoptan cocsigeel isimli ilaçtan alın. Yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. İlk gün ilaçlı sudan yaruların ağzına 2 damla sabah 2 damla akşam damlatın.

Tamam çok sagolun peki sorun ne çok uğraştım nerede hata.yapmisim neden öldüler ve eczanede bulamam herhalde dediğiniz ilacı dimi

İlk gün demişsiniz birde bir daha damlatmayim mi.?

Hayır eczanede bulamazsınız. Şimdi yavruların ağzına birer damla limon damlatın. Anne babanınkinr de 3-4 damla. Sularına da yarım suluğa 20 damla.

Tamamdır peki sorun ne sizce nolmus hayvanlara

Anne babaya vereceğiniz için gerek yok. Tedavinin 3. Günü akşamı tüm kafesi dezenfekte edin kalan yemlerini dökün kalamarı yenisiyle değişin kumu değişin. Temas ettikleri ne varsa dezenfekte olmalı.

Geri