Ne yapmalıyım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Vortia
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vortia

Meraklı Üye
Öncelikle iyi günler;

Benim kuşumda bir sebepten dolayı(e.coli diye tahmin etmiştim) kuruma durumu ortaya çıktı veteriner 3 tane ilaç verdi antibiyotik+b12+metabolizması için dediği bir ilaç. Ben bu ilaçları düzenli kullandım ve kuşum ilk günden itibaren oldukça iyi hale geldi kilo aldı gayet iyi durumdaydı.

Kontrole götürdüm ve 5 gün daha kullanın ilaçları dedi veteriner. 2gün önce antibiyotiği kesip diğer 2 ilacı verdim dün kuşum bir anda o eski haline döndü sanki kabarık duruyor kaç gündür tutamadım kuş şimdi pusup kalıyor, kendini parmakla kaşıtmayan kuş şuan kaşıtıyor.

Bugün veterinere götürdüm dışkı muaynesi için antibiyotiği kestikten sonra ki gün http://hizliresim.com/9QAY2Q bu şekilde dışkıladı ailem hal böyle olunca tekrar suyuna antibiyotik karıştırmış ve bu sefer dışkı biraz daha iyi hale geldi, o biraz daha iyi hale gelmiş dışkıyı verdim ve incelemede sindirilmemiş yem çıktı çok yediği için olabilir dedi.

5 gün daha devam edicem ilaçlara ama 15 günlük bir antibiyotik tedavisinin ağır gelmesi veya geçirmemesi konusunda endişeliyim

Eğer geçmezse öncelikle elma sirkesini sonrada (dışkıdaki köpükten şüphelendiğim ama incelemede çıkmayan) iç parazit için ilaç denemeyi düşünüyorum

Soruma gelicek olursak bu konuda endişelenmeli miyim yoksa veteriner ne derse onu uygulayıp sorumluluğu ona mı bırakmalıyım?
Yemin ediyorum mühendislik bitince veterinerlik okumayı düşünmeye başladım artık

Aynisi başıma geldi. Öncelikle geçmiş olsun. Siz veterinerin söylediğine uyun derim bu tedavi insanlarda da hemen sonuc vermiyor, sonuc verse bile dediginiz gibi biraktiginiz zaman eski haline donuyor. Bu tedaviyi veterinerin soyledigi sekilde uygulayin ayrica pirinc haslayin, yumurta mamasi yapin kusunuza yedirin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynisi başıma geldi. Öncelikle geçmiş olsun. Siz veterinerin söylediğine uyun derim bu tedavi insanlarda da hemen sonuc vermiyor, sonuc verse bile dediginiz gibi biraktiginiz zaman eski haline donuyor. Bu tedaviyi veterinerin soyledigi sekilde uygulayin ayrica pirinc haslayin, yumurta mamasi yapin kusunuza yedirin

teşekkürler şuan üstümde kabarık kabarık uyuyor zaman geçtikçe kurtulamayacağını düşünmeye başladım

eskiden kuşlar böyle değildi daha sağlıklıydı şu son 2 kuşumda kendilerini hastalıktan kurtaramadılar

Haklisiniz. Ama korkmayin tedaviden genelde olumlu sonuc alınıyor ve tedaviden sonra probiyotik kullanmaniz gerekiyo bunyesi toparlansin

Geri