Ne yapabilirim?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kubralkis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kubralkis

Meraklı Üye
Dışkı dağınık, çok sulu ve kurumuyor. Rengi açık yeşil. Bugün sabahtan beridir böyle ne yapacağımı bilemedim ben

Resim atarmısınız

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabii, sabahtan beri içim içimi yedi acaba hasta mıdır diye çok üzülüyorum sürekli kontrol ediyorum. Kafesini temizledim iyice başka napayım bilemedim
22256633_541782372819924_3920086909960102339_o.jpg
22289747_541782376153257_5091783147712953664_o.jpg
22290034_541597772838384_8757071307746034768_o.jpg

Cidden kötü dıskılar isterseniz suluğuna elma sirkesi koyun 8-10 damla bilgili hocalarımız yardımcı olana kadar azda olsa iyi gelir belki geçmiş olsun Allah şifa versin

Cidden kötü dıskılar isterseniz suluğuna elma sirkesi koyun 8-10 damla bilgili hocalarımız yardımcı olana kadar azda olsa iyi gelir belki geçmiş olsun Allah şifa versin

Teşekkür ederim, amin:( Bir şeyi yoktur belki düzelir diyorum ama normal gibi durmuyor. Evde tek kalıyorum o yüzden kendi odama koydum kuşu, odam biraz soğuk acaba onun da etkisi olabilir mi?ısıtma gibi bir imkanım yok odayı veya başka odalara da koyamam hem de gözümün önünde olması çok daha iyi. Gerçekten ilgileniyorum çok alıştım umarım hiçbir şeyi yoktur.

Normal değil tabiki. Hemen antibiyotik tedavisi başlamalısınız. Veterinerden tetra mezatin alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün verin. Suyu her gün taze hazırlayın. Ayrıca suyuna probiyotik ve muşti vitamin de katın. Tedavinin 3. Ve son günü tüm kafesi ve ekipmanlarını dezenfekte edin.

Teşekkür ederim, yarın sabah kalkar kalkmaz alacağım dediklerinizi. Ve dediğiniz vitaminler eczanelerden temin edilebilir mi? Başıma ilk defa böyle bir şey geliyor çok korktum. Gerçekten çok minnettarım yardımcı olduğunuz için

Bir de yarın pazar veterinerler açık olur mu ki

Yarım suluğa 8 damla elma sirkesi katarak ilaç alana kadar idare edin.

Yarım suluğa 8 damla elma sirkesi katarak ilaç alana kadar idare edin.
Yarın nöbetçi eczaneden alacağım vitaminleri fakat veterinerlerin hepsini aradım yarın açık olmadıklarını söylediler. Sorunun ne olduğunu anlamadım ama böbreklerinde mi sıkıntı var yoksa ishal olduğundan mı dışkısı böyle

Sürekli gözlemliyorum dışkısını şu an o beyaz kısmı yok oldu tamamen sıvı ve sadece yeşil kısmı kaldı.

Böbrek rahatsızlığı olduğunu sanmıyorum. Bakteriyel bir hastalığı var. Sindirim sistemi enfeksiyonu.

Bakteriyel bir hastalık ve çok ilerlememiş daha. En kısa sürede tedavi başlayın. Pazartesi sabah alacaksanız ilacı. Pazar akşamından suluğu çekin. Sabah 3-4 saat kadar susuz kalsın ki ilaç gelir gelmez içsin.

Yarın veteriner bulmaya çalışacağım bulamazsam mecburen pazartesiye kalır. Tekrar çok teşekkür ederim ilginiz için umarım ilerlemez daha.

Hastalık çok ilerlememiş olduğu için öyle 2-3 gün tedavi olmazsa çöker kuş.

Probiyotik ve vitamini aldım. Açık veteriner bulamadım yarın bakacağım tetramezatine başka temin edebileceğim yer var mı bilmiyorum

Geri