Nasil kilo alabilir ? Suan hasta tümörü var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan betul09
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

betul09

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,

Muhabbet kusuma yaklasik bir ay önce tümör teshisi koyuldu. Ozamandan beri günde 4 tane ilac veriyoruz (2 Kalp destegi, 1 karaciger,1 böbrek destegi). Bütün gün uyuyor (malesef alistik duruma) ama sürekli yem yemesi icin uyandiriyorum, yemesiye normal yedimi yiyor ama günden güne zayifliyor.

Kilo aldiran yem veya evden birsey tavsiye edebilirmisiniz?

Dal dari cok yiyor aslinda yag orani yüksek ve siyah tohum (ince) severek yiyor onunda yag orani yüksek.
Haslanmis patates vermeyi düsündüm, verilirmi?

Merhaba. Yağlı tohumlar karaciğerde büyüme (yağlanma) varsa tavsiye edilmez. Kuşunuz hasta olduğu için zayıflıyor aslında. Tümör tam olarak nerede? Kuşunuzun resmini görebilir miyim 🙂

Merhaba. Yağlı tohumlar karaciğerde büyüme (yağlanma) varsa tavsiye edilmez. Kuşunuz hasta olduğu için zayıflıyor aslında. Tümör tam olarak nerede? Kuşunuzun resmini görebilir miyim 🙂
Evet hasta diye ama yinede kilosunu sabit tutmak istiyorum. Tümör karninin altina dogru.
Resim nasil yükleniyordu? Röntgen gösterebilirim

Kuşta tümör olduğundan beslenme programına dikkat etmeniz gerekir. Kuş kilo alsın derken karaciğer büyümesine/yağlanmasına sebep olursanız kuş daha fena olur. Beslenme konusunda veteriner hekiminizle konuşun ona danışın.
Böyle bir durumda iken bilinçsizce hareket etmemek lazım.
+ Röntgene baktım. Tümör büyüdükçe kuşta solunum problemi yaşanabilir.

Geri