Nasil eşleştirmeliyim

Yusufcahit

Yeni Üye
Benim 1.5 yasinda erkek muhabbetim vardi 4 gün önce bi dişi aldim bunlarin eşleşmesi ciftleşmesi icin ne yapmaliyim lütfen yardimci olurmusunuz

İlk basta ayrı tutun 2 3 hafta kadar. Erkeğin kafesine yuvalık takın sonra disiyi erkeğin oldugu kafese atın. İkisi de kizismis ve yaslarında olması gerek

Ama daha eş tutmadilar ginede kizişmiş olurlarmi
Eş tutmayla kızışma farklı seyler. Kızışmasını cere renginden ciftlesme tarzı hareketlerden anlayabilirsiniz. Eş tutma ise birbirlerini kaşıma yem kusma vs. Size dedigim gibi 2 3 hafta ayrı kafeslerde birbirlerini gorucek sekilde bekletin hic birlestirmeyin ve tekrar yazın

Sagolun tesekkurler peki kizişmasi eş tutmalari icin biseyler verimmi yedirim mi

Ekli dosyalar

• IMG_20180218_202144.jpg
    IMG_20180218_202144.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 17
Resimi atabildim mi bilmiyorum geldimi

Ekli dosyalar

• IMG_20180218_202144.jpg
    IMG_20180218_202144.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 12
Peki nasil cere kontrolü yapacaz yani nasil belli olur
Kardeşim şöyle anlatayım sana arkadaşın dediği gibi önce ayırma yöntemi kullan birbirlerini özleyip kızışsınlar erkeğin olduğu kafeste yuvalık olsun en baştan beri birbirlerini görebilirler ancak yakın olmasınlar 3 hafta sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese al ve ondan sonrasını onlar halleder dişi yetişkinse (7 ay ve üstü) kızıştığı zaman burun deliklerinin çevresi kahverengi olmaya başlar erkekte ise burun delikleri çevresi koyu bir lacivert olmaya başlar cere kontrolü de bu demektir sağlıklı beslemeler

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri