mutluluk :)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gokay78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokay78

Yeni Üye
Arkadaşlar biraz sabırdan sonra ilk yumurtayı aldım çok şükür ama kuşum yumurtayı kenrda bırakmış üstüne yatmıyor nedendir acaba?

Sürekli bakıp dişiyi strese sokmayın yumurtayı kırar 2. Yada 3. Yumurtadan sonra yatmaya başlar sıkıntı yok rahatsız etmeden iki günde bir mama verin yavrular çıkmaya başlayınca hergün mama verin hayırlı olsun

Sürekli bakıp dişiyi strese sokmayın yumurtayı kırar 2. Yada 3. Yumurtadan sonra yatmaya başlar sıkıntı yok rahatsız etmeden iki günde bir mama verin yavrular çıkmaya başlayınca hergün mama verin hayırlı olsun
çok teşekkürler benim size 3 sorum olcak ;
1)benim yuvalıkta kum vardı kumun kışın yumurtayı soğuk tuttuğu söyleniyor ne yapabilirm ?
2) Kuşumun yuvalığa alışması için yuvalı ters takmıştım yani yuvarlak kısmı aşşağıda kaldı bi sıkıntı olur mu ?
3)Kuşlara bi kaç defa mama koydum ama yemiyolar?
Teşekkürler şimdiden:)

çok teşekkürler benim size 3 sorum olcak ;
1)benim yuvalıkta kum vardı kumun kışın yumurtayı soğuk tuttuğu söyleniyor ne yapabilirm ?
2) Kuşumun yuvalığa alışması için yuvalı ters takmıştım yani yuvarlak kısmı aşşağıda kaldı bi sıkıntı olur mu ?
Teşekkürler şimdiden:)
1) şuan için yapacak bişe yok yavrular çıkınca talaş eklemeye başlarsın şuan yuvalığa müdahale şansın yok dişinin huyunu bilmiyosun en azından bulundukları yeri sıcak tutmaya çalış
2) onun içinde şimdilik bişe yapamazsın ama tüm yavrular çıkar çıkmaz geri çevirmelisin yavrular az büyüynce yuvalıktan çıkmaya başlar buda sıkıntı yaratır
3)mamaya 1 paket vanilya koy kokusu çok cezbediyor üzerinede 1 kat yem serp yemi yerken 1 kez tadına bakarsa yemeye devam eder zaten tabi mamanın kıvamını tutturabiliyorsanız

Bi arkadaş daha yuvalığı ters çevirerek giriş kısmını alçak seviyeye düşürmüştü. Burada sıkıntı, yavruların gelişimini tamamlayamadan kapı alçakta olduğu için yuvadan kendiliğinden çıkabilecek olmaları.

Bi arkadaş daha yuvalığı ters çevirerek giriş kısmını alçak seviyeye düşürmüştü. Burada sıkıntı, yavruların gelişimini tamamlayamadan kapı alçakta olduğu için yuvadan kendiliğinden çıkabilecek olmaları.
Yavruklar çıktığında çevireceğim

Şu anda kafes yeri, konumu, yönü, yuvalık değişimi yapılması kuluçka sonlandırmaya sebebiyet verebilir. İlk yavrunuz 1 haftalık olunca yuvalık doğru konuma getirilebilir. Anaç kuşlar dışarıda beslenirken bu işlemi hızlıca yapın. Çok ağırdan alıp uzatmayın. Gece ışığı kapatıp yuvalığı ters çevirip yeniden ışığı açabilirsiniz.
Mamayı yememelerinin çeşitli sebepleri olabilir. Yumurtlayan kuşların mama reddetmeleri ilginç geldi. Çeşitli mama tarifleri ve videoları mevcut. Birini mutlaka yiyeceklerini düşünüyorum. Bu arada çok mama vermeyin. Birkuş başına bir tatlı kaşığı fazla verilirse yenilip yenilmediğini anlamakta zor olabilir. Fazlasını yiyemeyeceğinden israf olacaktır.

Arkadaşlar biraz sabırdan sonra ilk yumurtayı aldım çok şükür ama kuşum yumurtayı kenrda bırakmış üstüne yatmıyor nedendir acaba?
benim size 3 sorum olcak ;
Teşekkürler şimdiden

Geri