Muhbbet kuslarim alisamadi.

The Panther

Yeni Üye
Minik oğlum vefat ettikten sonra acısına yeni 2 kuşumla alışıyorum.
Ama alışamadılar.
Birbirlerine alışık lar.
Geceleyin kafesin demirlerinde uyuyorlar.
Bu psikolojiden çıkabilmeleri için ne yapmalıyım?
Çok korkuyorlar...

Az önce Ahmet Aslan diye birinin hesabındaydım Bu neden oldu anlamadım umarım site de bir sorun yoktur ve soruma cevap verebilirsiniz

Minik oğlum vefat ettikten sonra acısına yeni 2 kuşumla alışıyorum.
Ama alışamadılar.
Birbirlerine alışık lar.
Geceleyin kafesin demirlerinde uyuyorlar.
Bu psikolojiden çıkabilmeleri için ne yapmalıyım?
Çok korkuyorlar...
Yüksek bir yere koyarsan kendini rahat hissedicek ve korkmadıkları için tellerde uyuma eylemini yavaş yavaş bırakıcaklardır. Geceleri televizyonun bulunduğu oda gibi sesli ortamlardada bulunmamalı ani seslerden tedirgin olabilirler.Alışması için tabikide zamanda geçmesi gerekir

Yüksek bir yere koyarsan kendini rahat hissedicek ve korkmadıkları için tellerde uyuma eylemini yavaş yavaş bırakıcaklardır. Geceleri televizyonun bulunduğu oda gibi sesli ortamlardada bulunmamalı ani seslerden tedirgin olabilirler.Alışması için tabikide zamanda geçmesi gerekir
dostum 1 ayı geçti bize geleli hala alışamadılar bu durum biraz garip geldi... ama dün kafeslerini beyaz örtüyle örttüm ve sabah onları tünekte uyurken buldum.

dostum 1 ayı geçti bize geleli hala alışamadılar bu durum biraz garip geldi... ama dün kafeslerini beyaz örtüyle örttüm ve sabah onları tünekte uyurken buldum.
Kuşlarda çok farklı karakterlere sahipler. Kız arkadaşımın aldığı kuş ilk gün salındığında insanların omzuna kafasına konarken, benim aldığım kuş 2,5 ay sonunda korkusunu anca yenmişti. Ama dediğim gibi yükseklik, tedirgin olmayacakları ortamlar bu süreci hızlandırıyor.
Şöyle bir örnek veriyim şuanda elimde 1,5 yaşında erkek bir kuşum var ele alışık eğitimli. Odamda ışık olması gereken gecelerde üstünü farklı, alışık olmadığı bir örtüyle örttüğümde o geceyi tellerde asılı geçiriyor.
İyi forumlar.

Geri