Muhbabbet Kuşumun Keyfi Yok

kacaksevgilim

Yeni Üye
Merhabalar. 2.5 yaşında muhabbet kuşum var. Bir süredir çözüm bulamadığım bir sorun yaşıyorum. Kuşum görünürde sağlıklı, kakası normal ishal yok, kan veya kaka yapışması da yok . Yemesi düzenli gücü yerinde. Arada oyunda oynuyor. Uçuyorda.

Ama keyifsiz. Hani sabahları sürekli cıvıldayan öğrendiği kelimeleri konuşan kuştan artık eser yok
konuşmuyor ,az ötüyor.

Ekstra besin paketi aldım, suluğuna multivitamin koydum azıcık daha hareketlendi. Ama sanırım küs gibi.

Yem değişimi yapmadım yıllardır aldığım besin paketini kullanıyorum.Severekte tüketiyor.
Durumu şöyle özetlersek , dışarda veterinere götürsem çok sağlıklı diye muayene etmez .Ama biliyorum birşeyler yolunda değil.

Farkettiğim durum kafasını eskisine göre daha fazla kaşıması. parazitten şüpheleniyorum ama kafesini hafta birkez suyla baştan aşağı yıkarım, her gün altlığını temizlerim .Kafesi benim odamdan temizdir.

Zaten kafestede durmaz sürekli odalarda gezer .Yem yemek için ve uyumak için girer sabahta kendi isteği ile çıkar .Benim afacanın kafesle ilişkisi sadece bu.

Oda sıcaklığı en düşük 17 derece olur .Pencere kenarında durdurmam azami dikkat gösteririm

Sizce ne yapabilirim veya bu durumu nasıl aşabilirim ?

kuşunuz çok tüy mü döküyor.kafasını atar mısınız

eğer paraziten şüpheleniyorsanız veterinere götürmeniz şart ama küstüyse onla daha fazla konuşmanız lazım veya keyfini yerine getirmek için eş veya yeni bir oyuncak alabilirsiniz.

eğer paraziten şüpheleniyorsanız veterinere götürmeniz şart ama küstüyse onla daha fazla konuşmanız lazım veya keyfini yerine getirmek için eş veya yeni bir oyuncak alabilirsiniz.
Yeni oyuncak seti aldım , eş hiç almamıştım.
Sanırım eş istiyor artık
O iyi olsunda

kuşunuz kızışmış galiba eş istiyor ama kızgınlık dönemlerinde böyle olabiliyor.bi süre bekleyin kızgınlığı geçirmek için elma verebilirsiniz

Yeni oyuncak seti aldım , eş hiç almamıştım.
Sanırım eş istiyor artık
O iyi olsunda
evet ona eş alın mümkünse (ve yavruları olursa .başkalarına satıp para kazanabilirsiniz)

veya sadece onlarada bakabilirsiniz sizin kararınız

evet ona eş alın mümkünse (ve yavruları olursa .başkalarına satıp para kazanabilirsiniz)

veya sadece onlarada bakabilirsiniz sizin kararınız
Yok satmaya kıyamam :)
2 yılı aşkındır bende. Ne badireler atlattık onunla .
İçim rahat etmedi full besin paketi aldım yeni . Kalamar kemiği ve mama falanda dahil.

Elma sirkesi ile kafesini yıkayayim tekrardan.
Neşesi yerine gelmezse eş alayım birde .

Yok satmaya kıyamam :)
2 yılı aşkındır bende. Ne badireler atlattık onunla .
İçim rahat etmedi full besin paketi aldım yeni . Kalamar kemiği ve mama falanda dahil.

Elma sirkesi ile kafesini yıkayayim tekrardan.
Neşesi yerine gelmezse eş alayım birde .
(yavrularını satmaktan kastediyordum 1 tanesini kendinize alırsınız onu besler siniz.

Geri