MUHABET KUŞUM LAMİNAT ZEMİNE ÇARPTI

eraybilgin61

Yeni Üye
MERHABA 2 AYLIK MUHABET KUŞUM EVDE KAFESTEN ÇIKARDIM 2-3 DEFA UÇTU SON UÇMASINDA LAMİNAT PARKE ZEMİNE DÜŞTÜ SONRASINDA UÇMAYA ÇALIŞTI AMA SOL KANADINI TAM AÇAMADIĞINDAN UÇAMIYOR 3-4 GÜNDÜRDE SOL KANADI TİTRİYOR,KIRIK DEĞİL SANIRIM ÇÜNKÜ AZDA OLSA OYNATIYOR AMA SOL KANADI ESKİYE GÖRE BİRAZ YUKARIDA,FOTO ATACAĞIM BİR BAKIP YARDIMCI OLUN LÜTFEN...VETERİNERE GÖTÜRDÜM TRABZONDA LAKİN ÇOK BİR ŞEY ANLAMADI SADECE VİTAMİN VERDİ SUYUNA KATIN DİYEE...
37266
37267

acil röntgen çekilmesi gerekiyor. eğer kırıksa kemik yanlış şekilde kaynamadan derhal götürün. (üniversite hastanesinde 40lira vermiştim 3 ay önce röntgen için istanbulda)

Mutlaka röntgen çekilsin. Bulunduğunuz şehrin veterinerlik fakültesine de götürebilirsiniz.

Arkadaşlar Veterinere götürdüm,kırılmış ama kaynamaya başlamış dedi,röntgene gerek yokmuş,Repofil Jel verdi kırık olan bölgeye sür sabah akşam hafif masaj şeklinde,rahatlatırmış kuşu...Peki Üst Kanadındaki şekil bozukluğu için bir şey yapamazmıyız daha arkadaşlar...

Arkadaşlar Veterinere götürdüm,kırılmış ama kaynamaya başlamış dedi,röntgene gerek yokmuş,Repofil Jel verdi kırık olan bölgeye sür sabah akşam hafif masaj şeklinde,rahatlatırmış kuşu...Peki Üst Kanadındaki şekil bozukluğu için bir şey yapamazmıyız daha arkadaşlar...
Kırık oldugunu size bildirmiştim. Kanatlı üzerine uzman veteriner olmasi gerekir. Veya veterinerlik fakültesine götürülmesi gerekir. Sizin yapabileceğiniz birşey olabileceğini zannetmiyorum. Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah.

Şekil bozukluğu üst kanatta değil alt bölgede. Kuş kanadı aşağı düşmesin diye yukarı çekiyor. Alt kanat düşük.

Peki Sarsak bağlasak düz kaynar mı 4-5 gün oldu kaza
Veteriner konusunda elinizden birşey gelmiyorsa. İnternette videosu var ise yapabilirsiniz. Küçük kuşlar için 4-5 gün süre az degil, gelişim aşamasındaki kuşta kaynama aşamasına geçmiştir bana kalırsa. Ama dikkatli ve hızlı yapmanız gerekir (kuşun fazla acı çekmemesi için). Kuşu tutacak birinin olması tedavi süresini hızlandırır. Geçmiş olsun.

Veteriner konusunda elinizden birşey gelmiyorsa. İnternette videosu var ise yapabilirsiniz. Küçük kuşlar için 4-5 gün süre az degil, gelişim aşamasındaki kuşta kaynama aşamasına geçmiştir bana kalırsa. Ama dikkatli ve hızlı yapmanız gerekir (kuşun fazla acı çekmemesi için). Kuşu tutacak birinin olması tedavi süresini hızlandırır. Geçmiş olsun.
Hocam Çok sağol,internette baktım ama bulamadım bilmiyorum ne yapcam..

acil röntgen çekilmesi gerekiyor. eğer kırıksa kemik yanlış şekilde kaynamadan derhal götürün. (üniversite hastanesinde 40lira vermiştim 3 ay önce röntgen için istanbulda)
Hocam sağol vet. götürdüm kaynamaya başlamış dedi kanadı,röntgenede gerek yok dedi,sarmayalım dedi kanadı bu şekilde kalacak öyle mi ? 4-5 gün oldu kaynamışmıdır ?

Aynı kırık problemi benim kuştada vardı. Benimki yavru iken kırılmış ben kaynamış şekilde sahiplenmiştim.. Şekil bozukluğu maalesef kaynadıktan sonra düzelmesi zor bir vaka. Veterinerin verdiği jeli sürmeyi ihmal etmeyin ağrısı hafiflesin... Geçmiş olsun

Geri