muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

gelir gelir. güle güle kullan güzel kullanışlı kafesler ama belli

gelir gelir. güle güle kullan güzel kullanışlı kafesler ama belli
ınsallah kardesım aynen ya en azından temızlıgı kolay mandallarla ugrasmakdansa cekmece olsun hem ben hemde kuslar rahat etsın mandalı kaldırırken hayvanlarda urkuyuyordu sımdı ole sıkıntı kalmaz rahat rahat temızlerım hatta kırlendıkce temızlerım haftada 2 gun falan :D

evet ben mandallı kullanıyorum komple kafesi kaldırmam gerekiyor hem bana hem kuşlara zor.. yavru bir kedi alsam şöyle küçücük bişey kuşlarımı yermi sizce?

evet ben mandallı kullanıyorum komple kafesi kaldırmam gerekiyor hem bana hem kuşlara zor.. yavru bir kedi alsam şöyle küçücük bişey kuşlarımı yermi sizce?
bılmem kucuk alırsan buyuyene kadar alısırsa belkı ıyı anlasırlar vıdeolarda goruyoruzya :D ama sen genede cok guvenme kedının napcagı bellı olmaz :D

ya en kötü ihtimal kuşları diğer odaya koyar kapıyıda açık bırakmam kedi de açamaz zaten o kapıyı baya zor açılıyor.. ama tek korkum kedi koltukları filan tırmalayıp parça pinçik edip başıma maddi iş açarmı :D biz daha 2 yıllık evliyiz dolayısıyla eşyalar yepyeni :D üzerine basar öldürürüm valla o kediyi öyle bişey yaparsa :D

bir sürü hayvan doldurmak istiyorum eve yaa.. ben aslında köpek istiyorum da evde olmuyor koku filan yapıyor havlıyor komşular şikayet edebilir. hanımda melek girmez diyor istemiyor. ama kedi peygamberimizin sünetiymiş. ondada eşyaları tırmalama olurmu diye endişeleniyorum :D

bir sürü hayvan doldurmak istiyorum eve yaa.. ben aslında köpek istiyorum da evde olmuyor koku filan yapıyor havlıyor komşular şikayet edebilir. hanımda melek girmez diyor istemiyor. ama kedi peygamberimizin sünetiymiş. ondada eşyaları tırmalama olurmu diye endişeleniyorum :D
kedıde bakdım kopekde ıkısıde zor sana kolay gelsın :D .D buarada yuvalıklar gelmıs eşim takmıs yumurtalarıda koymus gırmemıs ıcıne oda tekrar eskı yuvalıgını takmıs yumurtaları koymus gırmıs yatmıs tekrar yanı kulucka bıtene kadar yuvayı deısemıcem bole devam edıcek yuvayla ısı bıtınce deısıcem daha fazla tehlıkeye atmayalım dedık suan yatıormus yumurtalara dıer cıftlere takdım yuvalıgı

Açlıktan tabikide kalkar her zaman erkek beslemez arada kendide yer
Merhaba bısı sorucakdım hocam ben yumurtaları kontrol eddim demin 1 2dolu 3 bos 4 5 dolu 6daha belli degil sımdı sorum su 1ve 2 yumurtada damar var fakat yumurtanın yarısı bosluk yarısı damarlı yavru var yandan bakılınca sızce yavru ıcınde olmus mu 1ın oldugune eminim kararmıs ıcı biraz 2yumurtadan emin dılım yavru var etrafda damarlar var baya ama yarısı boyle yarısı bosluk yandan bakılınca odamı olmus ki
@Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU @Kahraman KÖROĞLU

Ekli dosyalar

• IMG_20171212_203912.jpg
    IMG_20171212_203912.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
hadi güle güle kullan ömerim. evet bidahaki kuluçkada değiştirirsin yuvaları daha iyi olur :) şu muhteşem görüntüye bak yaa bakalım biz de o günleri görecekmiyiz. minicik minicik yumurtacıklar :) bu arada vaz geçtim kediden :D riske atamam şimdi koltukları mobilyaları :D . ilerde müsait yerim olursa köpek alıcam ama :D bahçeli filan biyerimiz olursa kısmetse :D emeklilikte belki :D

hadi güle güle kullan ömerim. evet bidahaki kuluçkada değiştirirsin yuvaları daha iyi olur :) şu muhteşem görüntüye bak yaa bakalım biz de o günleri görecekmiyiz. minicik minicik yumurtacıklar :) bu arada vaz geçtim kediden :D riske atamam şimdi koltukları mobilyaları :D . ilerde müsait yerim olursa köpek alıcam ama :D bahçeli filan biyerimiz olursa kısmetse :D emeklilikte belki :D
hahaha bende dıom ılerde bahcem olursa kesın kopek alıcam vardı benım evde bakıordum bas edemedım kedıde ole en ıyısı kus :D saol kardesım masalah kızıma hala poposu sıs gıbı belkı bugun 7.yıde yapar ya sayısı onemlı dılde bakalım cıkarabılıcekmı 1doluydu ama 6 7 gunlukken ölmus sanırsam ısıga tutunca kararmıs mınnacık yavru gozukuo damarlar ıc ıce gırmıs bole dier 2 4 5 dolu 6 yarın bellı olcak bakalım ınsallah oda dolu olur bıde 3 bos ıcı sarı doluluk oranı ıyı ılk kuluckada bakalım kısmetımız neymıs ne gorucez :)

valla mümkünse hepsinden yavru alırsın inşallah. ben çok istiyorum bi çıksınlarda güzelce büyüt onları.
bendede bitane american bully vardı bir arkadaşımın köpeği bi akşam elimize yavruladı yavrulardan birini ben aldım. 2buçuk sene birlikte kaldık öğrenci evinde ama sonra okul bitince kıbrıstan geri dönerken babamın evine getiremedim köpeği istemediler ben de ev sahibinin çocuğuna bıraktım benle yaşıttı çocuk oda ilgileniyordu baya.

valla mümkünse hepsinden yavru alırsın inşallah. ben çok istiyorum bi çıksınlarda güzelce büyüt onları.
bendede bitane american bully vardı bir arkadaşımın köpeği bi akşam elimize yavruladı yavrulardan birini ben aldım. 2buçuk sene birlikte kaldık öğrenci evinde ama sonra okul bitince kıbrıstan geri dönerken babamın evine getiremedim köpeği istemediler ben de ev sahibinin çocuğuna bıraktım benle yaşıttı çocuk oda ilgileniyordu baya.
saol kardesım ınsallah burda yavruları paylasmakda nasıp olur bendekı kopek pıtbull du sıyah beyaz karınlı dısıydı cok guzel kopekdı ama asırı ısırması vardı oyunda olsa her tarafımızı delık desık etmısdı :D durmadan ısırıyordu herseyı bıde cok pıslıyordu ev dede olmuo annem namaz kılıyor kopek var dıye eve gelmıyordu kopegı gonderınce evı komple yıkadıkda ole gırmeye basladı bende kopek 5 ay kaldı 1 aylıkken almısdık 6 aylık felandı verdıgımızde bahce olmadan kopek olmuyor tavsanda olmuyor kedı olur ama oda tuy dokuo bıde tırmalıor gercekden sabırlı ve calıskan bırının bakması lazım bana gelmez en ıyısı kus zararsız :D

benim american bully de pitbullun bi türü işte daha tıknaz kaslı görünümlüsü. ama hiç agresifliği yoktu kediden farksızdı :D görsen kaslı maslı duruyor sert sert bakıyor görünce korkarsın ama yanına yanaş fino gibiydi :D hatta iddia ediyorum fino benim köpekten daha tehlikelidir :D hiç olmasa deli gibi havlıyor yabancıya bunda oda yoktu :D ancak bana bişey yapacaksın ki ozaman saldırır. yine yerim olsa yine pitbul alırım. bencede evde cok zor ama bizim öğrenci evi olduğu için zaten nekadar eşya var bahçe katıydı zaten oturduğumuz daire bahçeli filan hem bahçede hem içerde takılıyordu. güzel şey ya hayvan. böyle mezarlık gibi yerlere tıkışıp kaldık anasını satayım. yerin olacak çiftliğe döndüreceksin ördeğinden tavuğuna köpeğinden bilmemneyine kadar...

benim american bully de pitbullun bi türü işte daha tıknaz kaslı görünümlüsü. ama hiç agresifliği yoktu kediden farksızdı :D görsen kaslı maslı duruyor sert sert bakıyor görünce korkarsın ama yanına yanaş fino gibiydi :D hatta iddia ediyorum fino benim köpekten daha tehlikelidir :D hiç olmasa deli gibi havlıyor yabancıya bunda oda yoktu :D ancak bana bişey yapacaksın ki ozaman saldırır. yine yerim olsa yine pitbul alırım. bencede evde cok zor ama bizim öğrenci evi olduğu için zaten nekadar eşya var bahçe katıydı zaten oturduğumuz daire bahçeli filan hem bahçede hem içerde takılıyordu. güzel şey ya hayvan. böyle mezarlık gibi yerlere tıkışıp kaldık anasını satayım. yerin olacak çiftliğe döndüreceksin ördeğinden tavuğuna köpeğinden bilmemneyine kadar...
aynen ole sen benım kafadansın kardesım bız en ıyısı renan sen ben ortak bına alalım 3 katlı bıde bahcesı olsun bde bahceye bı oda yapalım oraya kuslar dısardada hayvanlar hahahah super olurdu ha hayalı bıle guzel :D

bina değil. büyük bi arsa almak lazım. üzerine mesela bir köşesine sen bir köşeye ben bir köşeye renan eli yüzü düzgün müstakil ev yaptıralım :D site gibi olsun. etrafını da duvarla çevirelim arsanın. ondan sonra orada istediğimiz gibi düzenleme yaparız :D şuan yaşadığım hayat hiç bana göre değil ya... ben bağ bahçe istiyorum hayvan istiyorum doğa istiyorum organik yaşam oh mis :D milli piyango aldım 1 tanecik çeyrek bilet :D çıkmazya, olurda çıkarsa ben yapacağımı biliyorum :D

bina değil. büyük bi arsa almak lazım. üzerine mesela bir köşesine sen bir köşeye ben bir köşeye renan eli yüzü düzgün müstakil ev yaptıralım :D site gibi olsun. etrafını da duvarla çevirelim arsanın. ondan sonra orada istediğimiz gibi düzenleme yaparız :D şuan yaşadığım hayat hiç bana göre değil ya... ben bağ bahçe istiyorum hayvan istiyorum doğa istiyorum organik yaşam oh mis :D milli piyango aldım 1 tanecik çeyrek bilet :D çıkmazya, olurda çıkarsa ben yapacağımı biliyorum :D
hahahha bende alıcam cıkarsa muthıs bır ev yapdırıcam :D hayaller buyukde parada buyuk :D

Ömer Bey zamana bırakın ve mümkünse artık yumurtalara ellemeyin şöyle bir örnek vereyim bir çiftim yumurtlamıştı 4 tane mi ne sonra epey bi zaman sonra 1 yumurta daha geldi bir gün gittim baktım bi yumurta dışarı da kafese atmışlar aldım tekrar koydum yuvaya yavrular çıkmaya başladı bir yumurta son yavrudan 6 gün sonra çıkmıştı yani neylerse mevlam eyler mevlam eylerse güzel eyler yem su verin ve gerisini onlara bırakın

Geri