muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

bakalım o sekılde bısı dusunuorum bı cıftım 7 yumurta yapdı demısdım son yumurta bos cıkdı 3 yumurta dolu 3 yumurtada doluydu ama ıcınde öldü dısının 4.kuluckası yoruldu sanırsam ıyı ısıtamamıs kı durum bu bende 3 yumurtayı baska dısıye kaydırdım onun altınada bos yumurta koydum sımdılık yavrular cıkınca 2 3 tane altına koyar baktırırım ve bu kulucka sonunda dınlendırmeye cekıcem ıyıce yıprandılar yumurta gelmeden ayırmayı basarabılırsem 2 cıftı dınlendırmeye cekıcem dıer cıftlerden yavru almaya devam edıcem ınsallah
Yumurta da gelmeden ayırmak.ici belli süre sonra dişiyi salmaya al

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bir çiftimde sadece dişi yuvaya giriyor. Diğer çiftimde erkek ve dişi kuşum . hangisi normal ?

Yumurta da gelmeden ayırmak.ici belli süre sonra dişiyi salmaya al

Tamam kardeşim
Yumurta beklediğim 2 cıftın fotosunuda bırakıyorum
İlk 2 resim 4 aylık dışımin
Son 2 resim 8 aylık dişimin

Ekli dosyalar

• 20180426_093453-1.jpg
    20180426_093453-1.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180426_093421-1.jpg
    20180426_093421-1.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
  • 20180426_093551-1.jpg
    20180426_093551-1.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
  • 20180426_093612-1.jpg
    20180426_093612-1.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 12
Tamam kardeşim
Yumurta beklediğim 2 cıftın fotosunuda bırakıyorum
İlk 2 resim 4 aylık dışımin
Son 2 resim 8 aylık dişimin
Oki takımında yumurtaları aynı tarihde gelirse yeni çifte kaydır dolulari 8 aylık takım daki dişi yorulmuş baya o yüzden onu sadece yumurtasını al sonra salmaya çek dişiyi bence yeni takımda zaten büyük ihtimal yumurta lat boş olma ihtimali yüksek hiç yok dan tecrübe ettirirsin bakıcılık yaparak

Oki takımında yumurtaları aynı tarihde gelirse yeni çifte kaydır dolulari 8 aylık takım daki dişi yorulmuş baya o yüzden onu sadece yumurtasını al sonra salmaya çek dişiyi bence yeni takımda zaten büyük ihtimal yumurta lat boş olma ihtimali yüksek hiç yok dan tecrübe ettirirsin bakıcılık yaparak

Resimdeki 8 aylık dışı ilk kulucka olucak oda acemi 2 çift de cıftlesıor kıcları sıs yumurtlasınlarda bı ayarlıcam ınsallah

4 ağız dediğin bir takım vardı ben onu sandım o zaman bırak ikiside tecrübe etsin yavru baksın hatta ufak dışının hepsi boş çıksa diğerinden kaydır baksin

4 ağız dediğin bir takım vardı ben onu sandım o zaman bırak ikiside tecrübe etsin yavru baksın hatta ufak dışının hepsi boş çıksa diğerinden kaydır baksin

ole yapmayı dusunuorum yumurtaları bos cıkan olursa 1 er yavru verıcem baksınlar ınsallah dolu cıkarda gerek kalmaz
yesıl cıftın 2 yumurtası var suanda devam edıo ılk yumurtası dolu maşallah 1tanede yumurta kaydırdım dıer kusun yumurtalar cıkmaya yakındı bu tehlıkeye dusmesın dıe buna kaydırdım guzelce yatıor

Değişiyor face den satmadım hiç ama bu sefer deneyeceğim toplamda 26 yetişkin 2 tane 3 aylık yavru 17 tane yuvalikda olan yavru 1 tanede 1 aylık yavrum var 2 hint bülbülü ve 4 yavrusu var

maşallah Allah daha çok versin inşallah, ben yaz gelmeden nasıl azaltabileceğime bakıyorum, kuşlarım çok güzel ama yazın az kuş olsun istiyorum, seneye de sanırım daha vasıflı kuşlarım olacak...

Benimde erkeği ölen 2 yumurta yapan bir dışım var onun yumurtalarını kaydıracam hasta idi hem kendini yoplasin bakalım.folu ise yumurtalar iyi olur boş sada alırım kayri4digim çiftim altından

yumurta kaydırdığım kuş 5 yumurtayla yatıyor bugünlerde eğer olursa ilk yavrunun çıkması lazım, ne bileyim ilk kez yavrum olacakmış gibi bir heyecan var içimde :)
aynen ole kardesım benımde 2 3 gune ılk yavrular cıkmaya baslıcak ınsallah kısmetse beklıorum :) Maşallah canlara

Maşallah buakdar hızlı beklemıordum 4 bucuk aylık dısımde ilk yumurtayı bırakmıs sag salım cok sukur 2 saat once kadar erkegımızde 3 bucuk aylık kendı yavrum bos cıkma ıhtımalı yuksek ama olsun acemılık atsınlar :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180426_193212.jpg
    IMG_20180426_193212.jpg
    328.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 20180423_200543.jpg
    20180423_200543.jpg
    633 KB · Görüntüleme: 10
Maşallah buakdar hızlı beklemıordum 4 bucuk aylık dısımde ilk yumurtayı bırakmıs sag salım cok sukur 2 saat once kadar erkegımızde 3 bucuk aylık kendı yavrum bos cıkma ıhtımalı yuksek ama olsun acemılık atsınlar :)
Hadi hayırlısı gelmiş geçmiş olsun dediğim gibi hepsi boş çıkarsa dolu olan takımdan kaydırma yap

Hadi hayırlısı gelmiş geçmiş olsun dediğim gibi hepsi boş çıkarsa dolu olan takımdan kaydırma yap

Cok sagol kardesım mutlaka yapıcam 1 yavru kaydırıcam altlarına bos olursa
Lutıno dışı 3.yumurtadan sonra yatmaya başlamıştı bugün bakdım 1 yumurtası dolmuş 5 tane var suan 1.bos dıerlerı dolucak heralde inşallah suan dolu olan 2 yada 3.yumurta

Cok sagol kardesım mutlaka yapıcam 1 yavru kaydırıcam altlarına bos olursa
Lutıno dışı 3.yumurtadan sonra yatmaya başlamıştı bugün bakdım 1 yumurtası dolmuş 5 tane var suan 1.bos dıerlerı dolucak heralde inşallah suan dolu olan 2 yada 3.yumurta
Benim eşi ölen dişi albino kusumda 3. Yumurtayı verdi büyük ihtimal boş çıkacak sanırım ama ölmeden önce güzel çiftleşme olmuştu o yüzden bir umudum var bakalım ne olacak

Bu dısımde tam yuvayı acdım 3.yumurtayı bıraktı o kenarda olan resimdeki sonra birden erkek içeri girdi eşini koruor iyi bir eş ve baba olucak sanırım ne zaman yuvayı acsam içeri girip dişinin yanına yatıor görüntü çok güzel :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180426_194122.jpg
    IMG_20180426_194122.jpg
    533 KB · Görüntüleme: 11
Benim eşi ölen dişi albino kusumda 3. Yumurtayı verdi büyük ihtimal boş çıkacak sanırım ama ölmeden önce güzel çiftleşme olmuştu o yüzden bir umudum var bakalım ne olacak

Basın sağ olsun inşallah dolu olurda erkek neden öldü cınsı neydı

Bu dısımde tam yuvayı acdım 3.yumurtayı bıraktı o kenarda olan resimdeki sonra birden erkek içeri girdi eşini koruor iyi bir eş ve baba olucak sanırım ne zaman yuvayı acsam içeri girip dişinin yanına yatıor görüntü çok güzel :)
Dişiler yumurta esnasında erkekler girebiliyor

Basın sağ olsun inşallah dolu olurda erkek neden öldü cınsı neydı
Erkek ishal de değildi normalde çok sağlıklı idi çiftleşme gerçekleşti her şey normal gidiyordu kuş bur anda yemden kesildi dişide hasta oldu antibiyotik tedavisine başladım dişi topladı ama erkek oldu

Geri