Muhabbetim hasta, kesik kesik göğüs nefesi alıyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bgcnpryy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bgcnpryy

Yeni Üye
merhaba 2-3 gündür kuşum çok halsiz ve kabarık,yemek yiyemedi hiç, zayıflama var, ishali var nefes alırken ağzını açıp kapıyor. Sanki peşinden biri kovalamış gibi nefes alıyor önde doğru eğik duruyor. Petshoptan aldım 3 hafta önce. Dün veterinere götürdüm baytril verdi. Kullandık sabah daha kötüydü bi kuşçuya götürdüm abim bu veba dedi. Kuş daha yavru varsın 2-3 aylık olsun.
Kuşun ağızdan ilaç verdiğim şırıngası yanlışlıkla elime battı bu ne hastalığı ise banada geçer mi? Elim kanadı. Kuşum şuan veterinerde, kursak besleme ve antibiyotik yapıyorlar. Evde kendim yapamadığım için ona bıraktım kendisi zaten arkadaşım. Veteriner arkadaşta testsiz bilmek zor ama abi kuşcu, kuşcular iyi anlar veba olabilir dedi. Şimdi bu elimin kanamasıyla bana geçirir mi hastalığı internette bazı kuş hastalıkları geçebilir demişler. Başka bi arkadaşta papağan hastalığından şüphelendi anlayanlar bi bakabilir mi ikiside insan için tehlikeli bi hastalıkmış. Ayrı bir kafeste de sultan papağnım var 2 yaşlarında. O tehlikede midir? Normal duruyor ama oda hasta olur diye korkuyorum. Kafesini dezenfekte edip başka odaya aldım sultanı. Video nası paylaşacağım? Telefondaki videoya format uygun değil diyor.Videodan kuşa bi bakar mısınız? Teşekkür ederm şimdiden

Çok geçmiş olsun hocam ustalar mutlaka yardımcı olacaktır.

Dışkısının net bir resmini paylaşırsanız tahminde bulunabiliriz. Bazı hastalıklar insana bulaşır ama birçok hastalık bulaşmaz. Korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Şırınganın iğnesini çıkarıp vereceksiniz her ne verecekseniz. Veterineriniz antibiyotik yanında mutlaka mantar ilacı da kullansın.

Dışkısının net bir resmini paylaşırsanız tahminde bulunabiliriz. Bazı hastalıklar insana bulaşır ama birçok hastalık bulaşmaz. Korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Şırınganın iğnesini çıkarıp vereceksiniz her ne verecekseniz. Veterineriniz antibiyotik yanında mutlaka mantar ilacı da kullansın.
Doktor şırınganın iğnesiyle verin az az çıksın fırlıyıvermesin dedi diye iğne ucuyla verdik :(

Başın Sağolsun dostum Allah sabır versin.

Geri