Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun uzun süren dışkı değişiklikleri

iyi günler dilerim herkese...cuma akşamı saat 18:00 gibi bayrampaşa/pakvet isimli veteriner kliniğine getirdik hastamızı...maalesef ilerlemiş kursak mantarı teşhisi kondu...ilaç verdiler eve geldik...2 saat sonrada üzülerek söylüyorum muhabbet kuşumuz vefat etti...inanın hafta sonu matem havasında geçti...hiç birimizin yüzü gülmedi...16 yaşında oğlum var hıçkıra hıçkıra ağladı...hala gözümün önünden gitmiyor oğlumun ve kuşun o son anı....bundan yaklaşık 5 ay evvel veterinere gitmişdik..ilk kusmaya başladığı zaman...hiç kursak mantarı olmuş falan demedi...demekki anlamıyormuş kanatlıların hastalığından...ilk o zaman daha bilgili yere gitseydik belkide kuşumuz yaşıyor olacakdı....bizdede var hata yok değil...araştırmadan en yakın veterinere gittik...neyse...durum bundan ibaret...herkese sağlıklı günler diliyorum...tabiki evdeki sessiz dostlarımızada sağlıklı günler diliyorum....

Üzgünüm.. :(

Merhabalar,tekrar bir konu hakkında danışmak istiyorum sizlere,videosu biraz uzun oldugu icin youtube uzerinden paylastim,diskisi oncekilere gore daha iyi ama bu sekilde agzini acip kapatmasina denk geldim,gun icerisinde de surekli videonun sonunda yaptigi tiksirmayi ve kafa titretmesini yapiyor ozellikle de uctuktan,kasindiktan ve yem yedikten sonra tiksirma hareketini cok nadir ardarda yaptigi da oluyor,kuyruguda asagi yukari oynuyor gibi neyi olabilir acaba hareketliliginde ve yem yemesinde herhangi bir problem yok
es461x2.jpg

Merhabalar,tekrar bir konu hakkında danışmak istiyorum sizlere,videosu biraz uzun oldugu icin youtube uzerinden paylastim,diskisi oncekilere gore daha iyi ama bu sekilde agzini acip kapatmasina denk geldim,gun icerisinde de surekli videonun sonunda yaptigi tiksirmayi ve kafa titretmesini yapiyor ozellikle de uctuktan,kasindiktan ve yem yedikten sonra tiksirma hareketini cok nadir ardarda yaptigi da oluyor,kuyruguda asagi yukari oynuyor gibi neyi olabilir acaba hareketliliginde ve yem yemesinde herhangi bir problem yok
es461x2.jpg

Kuşunuz biraz tombiş görünüyor.Bu ağız hareketinin birden fazla sebebi olabilir.Ağzına bir şey yapışmış olabilir,fazla yemek yediğinden nefes almakta sindirimde güçlül çekmenin belirtisi olabilir,karaciğer probleminde görülebilir karaciğer yağlanması misal,obezite sebebinden olabilir.Kuşunuz kaç gram?Sedochol kullanılıyor mu?

Kac gram oldugunu bilmiyorum maalesef hassas tartim yok,ama tombis degil☺ hareketli oldugunda falan o sekilde biraz kabartiyor kendini videoda oyle cikmis o yuzden,sedochol kullanmiyorum o nedir?

Kac gram oldugunu bilmiyorum maalesef hassas tartim yok,ama tombis degil☺ hareketli oldugunda falan o sekilde biraz kabartiyor kendini videoda oyle cikmis o yuzden,sedochol kullanmiyorum o nedir?
Neye göre tombiş değil dediniz mesela 45 gr 'nin altında mıdır? Tombişlikten kastınız nedir?

Maalesef bilmiyorum,videodaki goruntuye gore soyledim,hafif kabardigi icin oyle gozukuyor

Geri