Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun kafasi kanadı

edanrrgns

Yeni Üye
muhabbet kuşum bugun kafesinde bagirmaya basladi kafeste 2 tane kus bulunuyor biri kiz biri erkek kafesinde yerde yatiyor kafasi kanamis tuyleri kopmus haldeydi hemen icinden çıkarıp yumusak düz zemine koydum ayaklariyla yere tutunamiyor kafasini yukariya doğru kaldiriyor her kaldirdiginda ciyakliyor cani yandigi icin oldugunu dusundum bu saatte veteriner acik yok kantaron yagi surdum acik yarasinin bulundugu yere ne yapmaliyim lutfn

Kanama devam ediyor mu öncelikle kanamayı durdurmanız kuşunuzu sıcak tutmanız ve kuşun dinlenmesi gerekli

Fotoğraflar açılmıyor ama kanama durduysa iyi. Kanama nüksederse mısır unuyla tampon yapıp durdurun. Batikonla temizleyin ve fucidin veya teramisin krem sürebilirsiniz. Yeme içmeden kesilmesin ve kafasına darbe aldıysa sinirsel bir durum olmaz inşallah. Deri kalkması vs olduysa mutlaka veteriner görmeli. Yinede fotoğraf yükleyebilirsiniz daha sağlıklı yorum yapabilirim

Fotoğraflar açılmıyor ama kanama durduysa iyi. Kanama nüksederse mısır unuyla tampon yapıp durdurun. Batikonla temizleyin ve fucidin veya teramisin krem sürebilirsiniz. Yeme içmeden kesilmesin ve kafasına darbe aldıysa sinirsel bir durum olmaz inşallah. Deri kalkması vs olduysa mutlaka veteriner görmeli. Yinede fotoğraf yükleyebilirsiniz daha sağlıklı yorum yapabilirim
tekrar attım fotoğrafları

Kuş tünekte ya da olduğu yerde sabit kalabiliyor mu?
İlk fotoğrafta toparlar gibi görünüyor.
Üstte dediğim işlemleri yapabilirsiniz.
hayır hiçbir yerde düz zeminde bile dengede duramıyor sabit kalamıyor sürekli hareket halinde sabaha kadar dayanacağını düşünmüyorum artık

Acil bir durum,veterinere götürün. 7/24 açık veterinerler var,kanatlı veterinerine götürün.

Dişi kuş kızgınlık döneminde mi? Dişiler bazen tehlikeli olabiliyor. Bu kuşu ayrı bir kafese alın,dişiden uzak tutun. Kafasına da Merve hocanın dediğini uygulayın,kanama olursa mısır unu yoksa normal un kullanıp kanı kesin. Elinizde rif ampul varsa kullanabilirsiniz.

hayır hiçbir yerde düz zeminde bile dengede duramıyor sabit kalamıyor sürekli hareket halinde sabaha kadar dayanacağını düşünmüyorum artık
Demekki kafaya aldığı darbe çok ağır gelmiş. Forumdan bir şey yapamazsınız acilen veteriner görmeli, kuşlardan anlayan bir yer olmalı...

Geri