Muhabbet kusumun dıskısı su gibi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan LAMER
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LAMER

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle ben yaklasık 1-2 hafta önce bir yavru erkek muhabbet kuşu aldım 1.5-2 aylık dendi daha ensesinde tüy çıkmamış ufak bir bölgesi dahi var. Düne kadar hiç birşeyi yoktu gayet harekteliydide fakat bugun sabah dışkısı su gibi oldugunu farkettim şeffaf ve sudan biraz daha yogun tamamı yeşillik su içerisinde dikkatli bakıldıgında görünüyor bazı dışkılarında hiç yeşillik yok. Bu aralar cok kalamar kemiğini gagaladı acaba ondan mı hasta mı bilmiyorum lütfen hızlı bir cevap verebilir misiniz acaba ? Teşekkür ediyorum.
WhatsApp Image 2018-01-12 at 11.49.28.jpeg

not :normalde gazete koyardım dıskıyı tam görebilmek için beyaz kağıt koydum.

Son düzenleme:
Merhabalar öncelikle ben yaklasık 1-2 hafta önce bir yavru erkek muhabbet kuşu aldım 1.5-2 aylık dendi daha ensesinde tüy çıkmamış ufak bir bölgesi dahi var. Düne kadar hiç birşeyi yoktu gayet harekteliydide fakat bugun sabah dışkısı su gibi oldugunu farkettim şeffaf ve sudan biraz daha yogun tamamı yeşillik su içerisinde dikkatli bakıldıgında görünüyor bazı dışkılarında hiç yeşillik yok. Bu aralar cok kalamar kemiğini gagaladı acaba ondan mı hasta mı bilmiyorum lütfen hızlı bir cevap verebilir misiniz acaba ? Teşekkür ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 18754

not :normalde gazete koyardım dıskıyı tam görebilmek için beyaz kağıt koydum.
İshal hakkında bir şey söyleyemem fakat altına gazete kağıdı koymayın derim. Boyaları vs. gagaladıkları zaman kuşa zararlı oluyor diye biliyorum.

bu ishal mi yoksa başka bir sıkıntısı mı var çünkü dışkı yok yani yeşillik kısmı sadece beyaz acaba sadece idrar mı emin olamadım

bu ishal mi yoksa başka bir sıkıntısı mı var çünkü dışkı yok yani yeşillik kısmı sadece beyaz acaba sadece idrar mı emin olamadım
Benim kuşumda da oldu bu bi sefer fakat biraz araştırdığımda fazla su tüketmekten olabileceği yazıyordu, zaten ertesi gün geçince önemli olmadığını düşündüm. Ama yinede iyisini profesyoneller bilir. Sorunuzu yanıtlayacaklardır..

Kuş ishal olmuş. İyileşene kadar sebze ve meyve verme. Aspur ve dal darı ver. Probiyotik ishali keser. Probiyotik bulamıyorsan, ayrı bir sulukta yoğurdun suyundan verebilirsin. En önemlisi kuşu sıcak tut.

Fazla su tüketiminden de olmuş olabilir ishal de olabilir. Dedikleri gibi probiyotik verebilirsiniz. Bir de ek olarak suluğuna 5-6 damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Eğer devam ederse tekrar yazıp daha iyi anlayan arkadaşlardan ilaç önerisi alabilirsiniz. 2gün probiyotik 2 gün sirkeli su verin bir deneyin derim. Probiyotiği kuru maya ile de yapabilirsiniz.

Geri