muhabbet kusum cok hasta.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan devrim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kusumun rahatsizligi nedir

• hangi tedavi yontemini kullanmaliyim

Kullanılan: 1 100.0%
  • suanda kulandigim tedavi yontemi ne kadar etkili

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

devrim

Yeni Üye
Yavru muhabbet kusum ( yaklasik 2-3 aylik) hastalandi , neler yaptiysam da fayda etmedi. Kusumda kabarma , uyuklama var. Geldigi ilk zaman da gosunde sivrilik vardi, devamli yem yiyordu ama bi turlu kilo almadi. Diger kusum ishal oldu , onu veterinere goturdum ama kurtaramadik. Fakat hastaligin ilk zamanlari fark edemedigim icin yavru kusumda ayni oldu, malesef ishal suanda. AVIDIARE die bir ilac kullaniyorum , kuscunun onerisiyle. Princi suyu kaynatip onu veriyorum , su iciriyorum arada enjectorle. Yemleri kirip kirip atiyor arad yiyor. Diskisind dikkat ettim yem artiklarina rasladim. Kus yemi almam gerektigini anladim. Yarin ilk is alicam. Devamli elimde yemle geziyorum yedirebilmek icin. Aspur ve dal dari aldim yemek istemiyor. Normal yemi de az yiyor, zorlayarak bir iki tane yediyorum. Keza mama da aldim onu da yemiyordu , su islayip agzina sokuyorum yavas yavas ama malesef onu da tukuruyor. bugun dorduncu gun ve cidden ne yapmam gerekiyor baska bilmiyorum. Forumda baska ilaclardan bahsetmis suan tedavi yontemini degistirmeli miyim hic emin degilim. Lutfen bu konuda bilgisi olan kusumun ne tur bir sorun yasadigini anlayan biri varsa bana yardimci olsun.
bucur2.jpeg
bucur5.jpeg
bucur5.jpeg

Hemen ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Suyuna da çeyrek suluğa 8 damla. Avidiareyi ne zamandan beri kullanıyorsunuz ? Bence hemen Nöbetçi eczaneden mikostatin alıp eve gelir gelmez 1 damla damlatın. Sonrasında sabah akşam olmak üzre günde iki damla 7 gün. Mama yiyorsa nemli mama verin. Şuan yemi yutamayacak duruma gelmiş. Probiyotik de alın eczaneden.

avidiare yi bugun 4 gun.
Hemen ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Suyuna da çeyrek suluğa 8 damla. Avidiareyi ne zamandan beri kullanıyorsunuz ? Bence hemen Nöbetçi eczaneden mikostatin alıp eve gelir gelmez 1 damla damlatın. Sonrasında sabah akşam olmak üzre günde iki damla 7 gün. Mama yiyorsa nemli mama verin. Şuan yemi yutamayacak duruma gelmiş. Probiyotik de alın eczaneden.

avidiareyi bugun 4 gun , dort gundur kullaniyorum. ne sirkesi damlatmaliyim? nemli mama dediginiz su ile islatilmis mama mi, yavas yamas yem yiyor gibi oluyor bazen kirip atiyor bazen yiyor. probiyotik nedir? hangi markayi tercih edebilirim. bulundugum yerde nobetci eczane yok, cok panik oldum. mikrostalin dediniz onu recetesiz alabilir miyim? cok tesekkur ederim simdiden.kusumun sorunu kuruma hastaligi mi? yoksa isal mi

Son düzenleme:
Mikostatini reçetesiz alabilirsiniz. Avidiareyi kesin. Çünkü bakteriyel bir hastalık olsa 3 günde hastalık belirtileri geçerdi. Suyuna çeyrek suluğa 8 damla herhangi bir sirke damlatın. Evde hangisi varsa artık. Ağzına da 2 damla kadar. Bu haldeki kuş zor kurtulur onun için dakkalar bile önemli acil tedavi başlayın.

Mikostatini reçetesiz alabilirsiniz. Avidiareyi kesin. Çünkü bakteriyel bir hastalık olsa 3 günde hastalık belirtileri geçerdi. Suyuna çeyrek suluğa 8 damla herhangi bir sirke damlatın. Evde hangisi varsa artık. Ağzına da 2 damla kadar. Bu haldeki kuş zor kurtulur onun için dakkalar bile önemli acil tedavi başlayın.

suan yem yiyor, hareketlendi. evde sirke yok , dinlenip dinlenip yem yemege calisiyor biraz uctu etrafi inceledi , ben de elimle yemle , su damlatiyorum agzna bi saat araliklarla. yarin sabah ilk is gidip bi elma sirkesi almak bir de soylediginiz ilaclari temin edip kullanmak, size son bi sorum var musade edserseniz. kullanicilarin kuslarindan benzer durumda olanlardan bietral ilaci kullananlar olmus , bir de Fluconazol adli ilaci kullanmislar, sonuc aldiklarini soyluyorlar. kafam cok karisik sanirim benzer etkileri var. bu gece icin ne yapmaliyim elimde sizin dediginiz hic bisi yok

Flucozanol ve mikostatin aynı ilaçlar zaten. Flucozanol da alabilirsiniz. Hatta trifuculan da olabilir. Evde sirke yoksa 5-6 damla limon damlatın ağzına. Sirkeye gerek kalmaz çünkü ilaç alacaksınız zaten. Alacaksanız da beyaz sirke alın.

Flucozanol ve mikostatin aynı ilaçlar zaten. Flucozanol da alabilirsiniz. Hatta trifuculan da olabilir. Evde sirke yoksa 5-6 damla limon damlatın ağzına. Sirkeye gerek kalmaz çünkü ilaç alacaksınız zaten. Alacaksanız da beyaz sirke alın.

biteral sanirim benim kusumun durumuna uygun degil. bu dediginiz ilaclari kuscu da mi eczanede mi bulabilirim. saf lominu mu damlatayim yoksa suyuna mi karistirip vermeliyim

biteral sanirim benim kusumun durumuna uygun degil. bu dediginiz ilaclari kuscu da mi eczanede mi bulabilirim. saf lominu mu damlatayim yoksa suyuna mi karistirip vermeliyim

@Selçuk YÜKSEL abi sayısız kuş kurtardı. Acil diyorsa acil davranmalısın. dakikalar var diyor.

normal sirkeyi bile sulandırarak vereceksin, sirke yoksa limona biraz su ver. agzina damlat.

damlat ki yarın sabaha ölmesin hayvan.

kuşun durumu konusunda da tecrübe konusuyor.

hangi ilaci al diyorsa yarın onu al.

bence de cok kotu yavru..

Sulandırmadan direkt verin. Sonuçta limon. 4-5 damla damlatın ağzına. İlaçlar eczanede bulunur.

@Selçuk YÜKSEL abi sayısız kuş kurtardı. Acil diyorsa acil davranmalısın. dakikalar var diyor.

normal sirkeyi bile sulandırarak vereceksin, sirke yoksa limona biraz su ver. agzina damlat.

damlat ki yarın sabaha ölmesin hayvan.

kuşun durumu konusunda da tecrübe konusuyor.

hangi ilaci al diyorsa yarın onu al.

bence de cok kotu yavru..

ben de gunlerdir uyumuyorum , danismadigim yer kalmadi , veterinere gittim olmadi , uc kuscuya gittim , ne ypacagimi sasirdim. yoksa kusuma deger vermedigim icin degil. moralim cok bozuk ins kurtarabilirm

ben de gunlerdir uyumuyorum , danismadigim yer kalmadi , veterinere gittim olmadi , uc kuscuya gittim , ne ypacagimi sasirdim. yoksa kusuma deger vermedigim icin degil. moralim cok bozuk ins kurtarabilirm

sevgili arkadasim;

@Selçuk YÜKSEL abim ne diyorsa dakikasına yap. benim, ölen kuşlarımı kurtardı kendisi.

allah ondan binlerce kez razı olsun..

Sulandırmadan direkt verin. Sonuçta limon. 4-5 damla damlatın ağzına. İlaçlar eczanede bulunur.
cok tesekkur ederim. simdi hemen veriyorum. dedigini yarin sabah acil alicam ilac olarak. nasil kullanmam gerektigini siz demistiniz zaten. onun disnda yapmam gereken bisi var mi ?

Erken yazsaydınız kesin kurtulurdu ama yine de kurtulma ihtimali var. İlacı alana kadar çeyrek suluğa çeyrek suluğun yarısı kadar limon katın. 4 saatte bir de 4 damla ağızdan limon damlatın. İnş kurtulacak.

Erken yazsaydınız kesin kurtulurdu ama yine de kurtulma ihtimali var. İlacı alana kadar çeyrek suluğa çeyrek suluğun yarısı kadar limon katın. 4 saatte bir de 4 damla ağızdan limon damlatın. İnş kurtulacak.
hemen 4 damla enjeksiyonla verdim agzina damlattim. silkelenip duruyor cok korkuyorum. bi damla da su damlattim. g hic girmezdi kafesine simdi girdi. sanirim oda sasirdi tadindan dolayi.bugun dediguniz gibi yapicam, yarin mikostatin . trifuculan ya da Fluconazol ( siz hangisini onerirsinzi ya da bunlarin bir markasi var mi almam gereken ). sabah aksam agzina saf olarak iki damla damlatmami dedniz, ayrica bunun yaninda sirke kullanmami tavsiye ettiniz. takrar tekrar soruyorum cunku ole panik durumdayim ki yanlis biri yapmaktan cok korkuyorum. son resmini de buraya ilistiricem. Allah sizden razi olsun , ilgileniyorsunuz , o kadar uzgunum ki anlatamam. ha bi de kus kumu su asamada vereyim mi? bi de dun de yazmistim ama bakan olmadi. bundan onceki kusum isaldi , veterinierin dedigini yaptim avidiare ile kurtardim die aynisi sandim. ama sonra sonuclari ayni olmadi.bu yuzden geciktim
bucurr.jpeg

İlaca başlayacağınız için kum ve kalamarı kaldırın. Sabah akşam bir damla evet. Limon damlatmadan sonra kısa süreli sersemlik normaldir.

evet bazen kirip atiyor , bazen parcalari dokuluyor goruyorm ama bir yemin tamanini yiyor. mama yaptim islattim azicik vermeye calistim ama atiyor agzindan. saf dariyi vermedi. aspuru hic ellemedi , yemlerimin resmini cekeyim ,iki ayri yem aldim acaba yemlerde mi sorun var die. simdi de olece duruyor resmini size de attim. hareketsiz saskin mi suan nedir
yem1.jpeg
yem1.jpeg
yem2.jpeg

Ekli dosyalar

• bucurrr.jpeg
    bucurrr.jpeg
    173.3 KB · Görüntüleme: 12
Mantar boğazını sarmış diye yemi tüm yutamıyor. Limon biraz da olsa rahatlatır.

Mantar boğazını sarmış diye yemi tüm yutamıyor. Limon biraz da olsa rahatlatır.
Selcuk bey Allah sizden razi olsun dort gundur neler nelerle ugrastim, kimseyi sikayet degil amacim ama gittigim kuscular ellerinde ne varsa sattilar. hastaligini bile demediler , daha simdi ben sizden ogrenniyorum sorunun ne oldugunu. bir de mama satin almistim, bi bakar misiniz bu dogru mama mi , kuscudan aldim. kendim de hazirlamaya calistim ama orali olmadi hic
mama.jpeg

Şuan mananın çeşidi veya markası önemli değil önemli olan takatsiz kalmaması için birşeyler yemesi. Mamayı nemlendirip verin umarım yer. Yemese dal darı verin. Nispeten kolay yer dal darıyı.

Geri