Muhabbet kusum ayaklarini acamiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SametY

Yeni Üye
Daha onceden ayaklari birden bu hale geldi.veterinere goturduk acikcasi kimse pek bir sey soylemedi.bu hale alisti ve iyi kotu yuruyor ucuyordu.simdi hastalandi yemek yemiyor kafasini kaldiramiyor neredeyse.kanatlari segiriyor.yuzustu yatiyor gibi duruyor.yardimci olursaniz cok sevinirim.
Screenshot_20180121-174452.png

Dışkı fotoğrafı ve kuşun şuan ki duruş şeklini de paylaşırsanız daha iyi yardımcı olunabilir

Kuşunuza felç inmiş çok üzüldüm, tedavisi için ne yapılabilir bilemiyorum. Belki fizik tedavi uygulanabilir düzenli aralıklarla ancak etki eder mi bilemiyorum ve sanırım kuşunuzda biraz büyük bir kuş, bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar daha net yorum yapacaklardır. Yanlışım varsa da düzeltirler ama siz vitamin ve probiyotik verin kuşunuza bir nebze olsun rahatlayacaktır.

Kiyamam ya cok gecmis olsun lutfen bi veterinere goturun yemegini de elinizde verin duzelene kadar

kuşunuza felç gelmiş yapılabilicek hiçbirşey yok bu konuda komşumun kuşu da felç gelmişti veteriner vitamin vs demiş ama faydası olmadı böyle beslediler

kuşunuza felç gelmiş yapılabilicek hiçbirşey yok bu konuda komşumun kuşu da felç gelmişti veteriner vitamin vs demiş ama faydası olmadı böyle beslediler
Bir suredir bu sekilde yasiyordu.simdi tekrar hastalaninca bu hale geldi.veterinere goturdugumuz zaman pek yorum yapmadi.ne yapacagimi sasirdim.yorumunuz icin tesekkur ederim.

Bu duruma alışmıştı diye yazmışsınız, ne zamandan beri bu şekilde yaşıyordu, bu süreç içerisinde beslenmesinde sorun var mıydı

Bu duruma alışmıştı diye yazmışsınız, ne zamandan beri bu şekilde yaşıyordu, bu süreç içerisinde beslenmesinde sorun var mıydı

Yazin felc inmisti.ayaklari resimdeki gibi oldu.ama o sekilde yuruyebiliyordu ust kismiyla.her seyi normale donmustu.dun birden kotulesti.yuzustu duruyor ve yem yemiyor.yorumunuz icin tesekkur ederim.

Aradan epeyce zaman geçmiş. Yeni olsaydı, elinizde sürekli parmaklarına dokunup uyarın, hareket ettirin diyecektim ama bu saatten sonra faydası olur mu bilmem. Dışkısının fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Madem aylardır bu şekilde yaşıyordu, o zaman farklı bir sorun var demektir.

sanırım yem yememesi halsizliği bu durumuna bağlı olabilir yüksek ihtimalle.

Aradan epeyce zaman geçmiş. Yeni olsaydı, elinizde sürekli parmaklarına dokunup uyarın, hareket ettirin diyecektim ama bu saatten sonra faydası olur mu bilmem. Dışkısının fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Madem aylardır bu şekilde yaşıyordu, o zaman farklı bir sorun var demektir.
Bunun belli bir sebebi var mı neden olur kuşlarda?

Küçük kan pıthılarının beyine zarar vermesiyle oluşan bir durumdur.
Veterinerlerin, muhabbet kuşları ve diğer evcil kuşları, kortizonla, "beyin kompozesi” denilen bitki bazlı bir ilaçla ve yüksek dozda B vitamin kompleksinin enjeksiyonu ile tedavi ettiklerini belirtir. Genelde bir veya iki gün sonra, ikinci bir enjeksiyon yapılır ve B vitamini kompleksi içme suyuna eklenir. Bir felçten sonra kuşun dinlenmesi için ılık, sakin ve sessiz bir ortam sağlanmalıdır.
Tedaviden iyi sonuç alındığı takdirde , kuş, bir hafta içinde hayati tehlikeyi atlatmış olacaktır. Eğer ilaçlar bir hafta sonra hala hiçbir etki göstermemişse felcin neden olduğu beyin hasarlarının, tedavi edilemeyecek kadar çok ağır olduğu ortaya çıkar. Böyle durumda , sizin için çok zor bir karar olsa da zavallı kuşu uyutmayı düşünmelisiniz

Yazın gerçekleştiyse bu durum demek ki yavaş yavaş diğer bölgelere vuruyor çünkü felç kan dolaşımını ve oksijeni dahi engelleyebilir keşke ilk etap da araştırma vs yapsaydınız keşke de demekten öte yapmalıydınız desem daha doğru olur.yine de çıkmadık candan umut kesilmez acil belirtmiş olduğum yöntemi uygulayın

Yazın gerçekleştiyse bu durum demek ki yavaş yavaş diğer bölgelere vuruyor çünkü felç kan dolaşımını ve oksijeni dahi engelleyebilir keşke ilk etap da araştırma vs yapsaydınız keşke de demekten öte yapmalıydınız desem daha doğru olur.yine de çıkmadık candan umut kesilmez acil belirtmiş olduğum yöntemi uygulayın
Veteriner felc degil dedi iki tane ilac verdi.kusculara gosterdik felc dedi iyilesmez dediler.dedigim gibi sonra iyiydi neseli bir kustu biz duzeldi sandik.dun bu hale gelmesi felcin ilerlemesi mi sizce ? Ayak ve bacaklari cok sert.bizim yapabilecegimiz bir sey var mi bu durum icin.yorumunuz icin tesekkur ederim.

bu felç ve ilerliyor yavaş yavaş ilerliyor ilerleyen zamanlarda vücudunun diğer bölümlerine vurmadan dediğim yöntemi veteriner eşliğinde ve onayını alarak uygulayın

Küçük kan pıthılarının beyine zarar vermesiyle oluşan bir durumdur.
Veterinerlerin, muhabbet kuşları ve diğer evcil kuşları, kortizonla, "beyin kompozesi” denilen bitki bazlı bir ilaçla ve yüksek dozda B vitamin kompleksinin enjeksiyonu ile tedavi ettiklerini belirtir. Genelde bir veya iki gün sonra, ikinci bir enjeksiyon yapılır ve B vitamini kompleksi içme suyuna eklenir. Bir felçten sonra kuşun dinlenmesi için ılık, sakin ve sessiz bir ortam sağlanmalıdır.
Tedaviden iyi sonuç alındığı takdirde , kuş, bir hafta içinde hayati tehlikeyi atlatmış olacaktır. Eğer ilaçlar bir hafta sonra hala hiçbir etki göstermemişse felcin neden olduğu beyin hasarlarının, tedavi edilemeyecek kadar çok ağır olduğu ortaya çıkar. Böyle durumda , sizin için çok zor bir karar olsa da zavallı kuşu uyutmayı düşünmelisiniz
Bende bu konu hakkında bazı şeyler biliyorum daha doğrusu aslında müsebbiplerini biliyorum ancak B vitamininin felçte kullanıldığını ilk kez duyuyorum, niçin B vitamini felç tedavisinde etkili oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri