Muhabbet kusum çok hasta yardim edin

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan seca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

seca

Yeni Üye
merhaba arkadaslar ilk defa buraya yaziyorum.

Muhabbet kusum cok hasta.
Tedavi etmeyi dendik facebook tan bir abi ile ama duzelmiyor, hic bir sonuc alamadik. Sindirim tozu verdik, mantar verdik, probiyotik verdik sulphamezitin verdik ama iylesmiyor.
Disikisina bakarak 7 8 ay ugrastik ama olmuyor, dedigine gore koksidioz, mantar, salmonella gibi hastaliklari varmis

Kusun son durumu cok kotu.

Artik fazla ucamiyor 1metre uçup yere atiyor kendini adeta yerde tavuk gibi geziyor.

Kusun sorunu, surekli kabarik. Kuyrugu titriyor sallaniyor, cabuk halsiz dusuyor.
Tüyleri yipranik, ve yeni cikan tuyler pamuk gibi cikiyor, kaç kere temizledim pamukçuk lari ama yine cikiyor.

Ne olur bana yardim edin, veterinere goturecek durumum yok, bana lutfen yardim edin, çaresiz kaldim.
Diskisi sivi beyaz ve sulu, bazen de yesil..

Yem yiyor ama yeteri kadar yedigini dusunmuyorum.

bunlar dışkıları :(

Ekli dosyalar

• 327301301_704661928057342_3973720378093029719_n.jpg
    327301301_704661928057342_3973720378093029719_n.jpg
    216.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 330855981_6274750925900987_7403386771656542724_n.jpg
    330855981_6274750925900987_7403386771656542724_n.jpg
    278.4 KB · Görüntüleme: 8
  • 330943016_1061762005227484_7914504166073399483_n.jpg
    330943016_1061762005227484_7914504166073399483_n.jpg
    251.8 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
devam..

Ekli dosyalar

• 331486406_727203212465071_2775162539286297118_n.jpg
    331486406_727203212465071_2775162539286297118_n.jpg
    193.6 KB · Görüntüleme: 9
  • 332074551_238632028504021_3143303131811887268_n.jpg
    332074551_238632028504021_3143303131811887268_n.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 6
  • 332139669_762133568634159_3457895709602112734_n.jpg
    332139669_762133568634159_3457895709602112734_n.jpg
    259.4 KB · Görüntüleme: 5
devam..

Ekli dosyalar

• 332380108_1201172917206294_9021758803097189984_n.jpg
    332380108_1201172917206294_9021758803097189984_n.jpg
    304.4 KB · Görüntüleme: 9
videolar da bunar. fakat pamuk gibi çıkan tüyler yok şuan da 1 2 gün önce temizledim o pamukçuklarını, video da göruldugu gibi ucamiyor dusuyor hemen 1, 2 metreyi neredeyse.
Kusa b compleks vitamin veriyorum gecen haftada multi vitamin verdim ama faydasi olmuyor.

Son düzenleme:
Kuş yoğun tüyde görünüyor ama tüyde olsa bile bu kadar dökülme olmamalı. İlaçları kullanmadan öncede tüyleri bu kadar dökülüyor muydu?
Fazla ilaç takviyesi, dozaj ayarlanması vs. Gibi durumlar tetiklemiş olabilir.
Şu an herhangi bir vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?

Kuş yoğun tüyde görünüyor ama tüyde olsa bile bu kadar dökülme olmamalı. İlaçları kullanmadan öncede tüyleri bu kadar dökülüyor muydu?
Fazla ilaç takviyesi, dozaj ayarlanması vs. Gibi durumlar tetiklemiş olabilir.
Şu an herhangi bir vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?
Gecen hafta 5 gun multivitamin
Bu haftada 4 gùndur B komplex kullaniyorum , hic bir ise yaramiyor ama

Dökülüyordu galiba ,uzun zamandir boyle malesef

Bu kusun neyi var sizce? . Titriyor ve kuyrugu asagi yukari sallaniyor ayrica

Ayrica versele laga , yem alsammi bir faydasi olurmu,

Ben kuscudan aldigim junglee marka yemi kullaniyorum, Bu yem besleyici degilmi acaba? oneriniz ne olur, migrostanda aldim ondada bir fayda olmadi, balli yem vs de aldim ama kusa fayda saglayamadi

Son düzenleme:
Çok fazla tedavi uygulanmış ve son yazdıklarınız da hiç sağlıklı şeyler değil. Yazdıklarınızın hepsi ne yazık ki yanlış uygulamalar.
Şöyle ki; öncelikle 5 gün ve 4 gün vitamin kullanımı olacak iş değil. Haftanın 1 günü idealdir. Derhal o kullanımları durdurun. Kuş bu yüzden tüyden çıkamıyordur ayrıca karaciğerini de yorar bu kadar gün vitamin kullanımı.
Hangi marka kullanıyorsunuz bilmiyorum ama gerwit multivitamin, bt amin forte (direkt tüy sağlığı için hedef odaklı b vitamini) ve entrobac probiyotik temin edin.
Jungle marka iyi değil. Hem içeriği hem de market ürünü olması açısından pek kaliteli diyemem. Versele laga, goldwings, gardenmix piyasa da önde gelen ürünlerdir.
Ballı yem, ballı kraker gibi ürünler zaten başlıca zararlı...
Ayrıca gritli kuş kumu, mineral blok ve kalamar kemiği de temin etmeniz gerekecek. Tüm bunları yapıp kuşu dinlendirirseniz toparlanmasına fırsat vermiş olursunuz.

Çok fazla tedavi uygulanmış ve son yazdıklarınız da hiç sağlıklı şeyler değil. Yazdıklarınızın hepsi ne yazık ki yanlış uygulamalar.
Şöyle ki; öncelikle 5 gün ve 4 gün vitamin kullanımı olacak iş değil. Haftanın 1 günü idealdir. Derhal o kullanımları durdurun. Kuş bu yüzden tüyden çıkamıyordur ayrıca karaciğerini de yorar bu kadar gün vitamin kullanımı.
Hangi marka kullanıyorsunuz bilmiyorum ama gerwit multivitamin, bt amin forte (direkt tüy sağlığı için hedef odaklı b vitamini) ve entrobac probiyotik temin edin.
Jungle marka iyi değil. Hem içeriği hem de market ürünü olması açısından pek kaliteli diyemem. Versele laga, goldwings, gardenmix piyasa da önde gelen ürünlerdir.
Ballı yem, ballı kraker gibi ürünler zaten başlıca zararlı...
Ayrıca gritli kuş kumu, mineral blok ve kalamar kemiği de temin etmeniz gerekecek. Tüm bunları yapıp kuşu dinlendirirseniz toparlanmasına fırsat vermiş olursunuz.
Vitamini biraktim, sade suya döndum evet.
Bugun kalamar kemegini tekrar verdim, pek istekli degil ama neyse.

Yem olarak bu 3 markadan hangisini alayim en iyisi besliyici olan hangisi

B vitamini ve multivitamin petshoptan almistim.

Fakat bir detayi daha soylecem kus zayif eskiden daha dolgun du. Ayrica gogusu jilet gibi olmus, bu detayi unutmusum soylemeyi

Petshoplardakilerin bir faydası olmaz dediğim markaları temin ederseniz işinizi görür. Ben goldwings kullanıyorum içindeki renkli drajeler haricinde memnunum. Ayrıyetten kilo alması için dal darı ve goldwings'in sade aspurunu temin edin. Aspuru yeme karıştırın.
Hassas tartınız varsa kuşunuzun gramını öğrenmek daha iyi yol gösterir. Hastalık geçirmiş. Dolayısıyla zayıflaması ne yazık ki olağan. Aynı şekilde zayıflamaya bağlı göğüs kemiğinin ortaya çıkması da bu durumda beklenecek bir şey.

Petshoplardakilerin bir faydası olmaz dediğim markaları temin ederseniz işinizi görür. Ben goldwings kullanıyorum içindeki renkli drajeler haricinde memnunum. Ayrıyetten kilo alması için dal darı ve goldwings'in sade aspurunu temin edin. Aspuru yeme karıştırın.
Hassas tartınız varsa kuşunuzun gramını öğrenmek daha iyi yol gösterir. Hastalık geçirmiş. Dolayısıyla zayıflaması ne yazık ki olağan. Aynı şekilde zayıflamaya bağlı göğüs kemiğinin ortaya çıkması da bu durumda beklenecek bir şey.
peki kuşun hastalığı nedir teşisiniz nedir acaba ?

Buradan net teşhis koyulması imkansız. Dışkı analizi yapılırsa ancak net teşhis konulur. Ancak dışkılarına bakarak tahminde bulunabiliriz. Fakat ben şu an kuşunuzun dışkılarının doğru yönlendireceğini düşünmüyorum. Çünkü dediğim gibi çok fazla ilaç, takviye almış. Bu sebeple şu anki dışkıları yanıltıcı olur.
Kuşun son durumu nasıl? Yeme, içme, neşesi?

Buradan net teşhis koyulması imkansız. Dışkı analizi yapılırsa ancak net teşhis konulur. Ancak dışkılarına bakarak tahminde bulunabiliriz. Fakat ben şu an kuşunuzun dışkılarının doğru yönlendireceğini düşünmüyorum. Çünkü dediğim gibi çok fazla ilaç, takviye almış. Bu sebeple şu anki dışkıları yanıltıcı olur.
Kuşun son durumu nasıl? Yeme, içme, neşesi?
Dün akşamdan beri normal içme suyu veriyorum . vitaminleri kestim . siz söyledikten sonra
yemi satın aldım gelecek versele laga . kargoda pazartesi gelir tahminim
kuş yem yiyor orada sıkıntı yok pek ama aşırı yemiyor diyebilirim .eskiden daha iştahlıydı
. kalamar kemiğini kemiriyor pek istekli değil ama kemiriyor biraz .merak ediyor birazda ondan
kuş titriyor ve kuyruk aşağı yukarı sallıyor . bu düzelmiyor nedense .
kuşu salmadım , yorulmasın diye. ayrıca neşesi yerinde sallıncağında sallanıyor . arada ötüyor .öpücük yapıyor ıslık çalıyor 😇

Dün akşamdan beri normal içme suyu veriyorum . vitaminleri kestim . siz söyledikten sonra
yemi satın aldım gelecek versele laga . kargoda pazartesi gelir tahminim
kuş yem yiyor orada sıkıntı yok pek ama aşırı yemiyor diyebilirim .eskiden daha iştahlıydı
. kalamar kemiğini kemiriyor pek istekli değil ama kemiriyor biraz .merak ediyor birazda ondan
kuş titriyor ve kuyruk aşağı yukarı sallıyor . bu düzelmiyor nedense .
kuşu salmadım , yorulmasın diye. ayrıca neşesi yerinde sallıncağında sallanıyor . arada ötüyor .öpücük yapıyor ıslık çalıyor 😇
Vitaminleri keserek iyi yapmışsınız. Kuş biraz dinlensin. Hem kendisi hem iç organları...
Kuyruk sekmesinin bir çok nedeni olabilir ama kuşunuzun tüyleri çok az o yüzden en ufak bir hareketi daha çok görülüyor olabilir. Diğer bir nedeni de solunum problemi olma sebebiyle kuyruğu sekiyor olabilir. Öyle bile olsa benim fikrim şu an dinlenmeli bence. Kekik spreyi yapabilirsiniz belki. Burun deliklerine gelecek şekilde. Forumda arama moturuna yazarsanız tarifini vermişimdir bir konuda.

Vitaminleri keserek iyi yapmışsınız. Kuş biraz dinlensin. Hem kendisi hem iç organları...
Kuyruk sekmesinin bir çok nedeni olabilir ama kuşunuzun tüyleri çok az o yüzden en ufak bir hareketi daha çok görülüyor olabilir. Diğer bir nedeni de solunum problemi olma sebebiyle kuyruğu sekiyor olabilir. Öyle bile olsa benim fikrim şu an dinlenmeli bence. Kekik spreyi yapabilirsiniz belki. Burun deliklerine gelecek şekilde. Forumda arama moturuna yazarsanız tarifini vermişimdir bir konuda.
en son bana yardımcı olan arkadaş .başından savdı beni . kronik hasta bu kuş hayatta iyleşmez diye beni ortada bıraktı .
kekik spreyinin faydası nedir ?

en son bana yardımcı olan arkadaş .başından savdı beni . kronik hasta bu kuş hayatta iyleşmez diye beni ortada bıraktı .
kekik spreyinin faydası nedir ?
Kimdi veteriner ya da kuşçu mu dedi?
Kekik spreyi solunuma biraz olsun iyi gelir. Tabi ki iyileştirmez sadece solunumla ilgili başlangıç seviyesinde bir rahatsızlığı varsa bir tık daha rahat nefes almasını sağlar. Şimdilik ilaç kullanmayacağı için doğal yöntem olarak deneyebilirsiniz.

Kimdi veteriner ya da kuşçu mu dedi?
Kekik spreyi solunuma biraz olsun iyi gelir. Tabi ki iyileştirmez sadece solunumla ilgili başlangıç seviyesinde bir rahatsızlığı varsa bir tık daha rahat nefes almasını sağlar. Şimdilik ilaç kullanmayacağı için doğal yöntem olarak deneyebilirsiniz.
veteriner kuşlara bakmıyor buralarda .malesef.
beni yönlendiren facebook guruplarından bir arkdaştı . dediğine göre kuş üreticisi gibi birşey kendisi .
ama en son yarı yolda bıraktı . bu kuş kronikleşmiş hasta deyip
ondan sonra dahada aramadım bu arkadaşı rahatsız olmasın diye
.sonrası vitaminleri ballı yemi vs kendim aldım hiç birşey yapmamaktan iyidir mantıgı ile.
öyle hasta görünce insan üzülüyor .
Kuşu dinlendirelim ozaman dediğiniz gibi .Merve hanım. kekik spreyini deneyelim yarın ilk etapta.

kuşun tüylerinin pamukçuklu çıkmasının sebebi nedir peki ilaçlardan mı yoksa yemden vs mi veya başka bir hastalıkmıdır ?

veteriner kuşlara bakmıyor buralarda .malesef.
beni yönlendiren facebook guruplarından bir arkdaştı . dediğine göre kuş üreticisi gibi birşey kendisi .
ama en son yarı yolda bıraktı . bu kuş kronikleşmiş hasta deyip
ondan sonra dahada aramadım bu arkadaşı rahatsız olmasın diye
.sonrası vitaminleri ballı yemi vs kendim aldım hiç birşey yapmamaktan iyidir mantıgı ile.
öyle hasta görünce insan üzülüyor .
Kuşu dinlendirelim ozaman dediğiniz gibi .Merve hanım. kekik spreyini deneyelim yarın ilk etapta.

kuşun tüylerinin pamukçuklu çıkmasının sebebi nedir peki ilaçlardan mı yoksa yemden vs mi veya başka bir hastalıkmıdır ?
İlaçlar ve fazla takviyeden olabilir. Hatta tüylerinin düzensiz olmasının sebebi tüy hastalığından kaynaklı bile olabilir.
İçlik tüylerini genelde normal tüy döküm dönemlerinde çıkarır, döker vs. Çok iyi gözlemlemek lazım bu kuşu bence.

Geri